• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
26 Mayıs 2011 Perşembe

Vaay, boynuza bak!

Çokeşlilik yasal olsun. Ama yetmez. Mecburi olsun hatta. Elimizi korkak alıştırmayalım. Ülkede bunca başı 'boş' koç varken sadece bir (rakamla 1) kadına sadık olmak kodeslik suç sayılsın. Sadakat esnasında suçüstü yakalananlar ikna odalarına alınıp çokeşliliğe alıştırılsın. Bir yastıkta bir ömür geçirip üstüne hala el ele gezen muhterem çiftler müebbet ayrılık cezasına çarptırılsın. Tek eşte diretenlere viagra zoruyla grup seks işkencesi yapılsın. Aynı anda ikiden az kadınla ilişki sürenlerin mal varlığına el koyulsun. Kocasının başka kadınlarla evlenmesine karşı çıkan kadınların derhal kaseti çıkarılsın. Şantaj ve tehditle yola gelmeyenin hakkı internettir denilip, organize işler yoluyla sanal aleme düşürülsün. Kocasını kendi elleriyle balayına uğurlamayan kadınlar kızgın demirlerle damgalansın. Tekeşli olduğundan şüphe duyulanlar, yaş ve sağlık durumlarına bakılmaksızın meydanlarda teşhir edilip çok eş fanatikleri tarafından lanetlensin.
Ancak burada kesmek zorundayım. Başakşehir'de yeni boş ol'muş birkaç daire haber verdi emlakçım. Yaşam koçu bürosu tutmaya gidiyorum acil. Birkaç belediyeyi bağlayıp bir de seminer dizisi patlattım mı gelsin paracıklar. Aferin kız Sibel (Üresin), harbi koçsun. Bir koçun boynuz fetişisti olmasından doğal ne olabilir ki şu hayatta?

Eli öpülecek kadınlar var bir de
Cannes'da bizi onurlandırmayı gelenek haline getiren Nuri Bilge Ceylan'ın arkasındaki kadın, Zeynep Özbatur Atakan onlardan biri mesela. İklimler'den beri (2006) Nuri Bilge Ceylan filmlerinin prodüktörü kendisi. Ayakta alkışlıyoruz yapımcılar kraliçesini ve bilge sinemacıyı. Bilenler bilir ayrıca başarısı gayet genetiktir Zeynep Hanım'ın... Ablası Müge Turalı da, en bir canavar yönetmenlerimizden olup '1 Kadın, 1 Erkek' fenomeninin kaptan pilotudur. Böyle 'taş' gibi kadınlar lazım işte Türkiye'ye, sayın okuyan.

1111 Maddede RTE Sözlüğü
İki genç gazeteci, Taşkın Su ile Eren Demir; AKŞAM'ın yazıişlerinin yoğun temposundan nasıl fırsat buldularsa nefis bir işe imza attılar. Kaptanımız   
İsmail Küçükkaya'nın önsözüyle raflara yerleşen '1111 Maddede RTE Sözlüğü' adlı bu kitap, saniyesinde tavladı beni. Hatipliğiyle olduğu kadar, devirdiği çamların büyüklüğüyle de siyasetin kuşkusuz en orijinal figürlerinden olan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olarak yaptığı konuşmaların en ilginçleri derlenmiş. Alfabetik sırayla yürüyen şu başlıklara bakınız:
- Böyle basına, böyle başbakan - Ağustos 2005 
- Eğer biz tarih yazmazsak, tarih bizi silecektir - Mayıs 2010
- Kota olayını kadına saygısızlık olarak görüyorum - Ağustos 2005
- Sizlerden pek farklı maaşım yok - Mart 2005
- Türkiye'de yapısal değil, sanal işsizlik var - Nisan 2010
Sırf balık hafızayı şoklamak için bile her eve lazım bu kitap. Sözün gücüne ve kitleler üzerindeki etkisine özel merak duyanların kütüphanesinde zaten ön sıraya yerleşiyor. Kutluyorum arkadaşlarımı.
Bağdat Caddesi D&R ve Nezih'e teessüflerimle: Bir haftadır şu kitabı soruyorum. Fakat canlı cenaze gibisiniz. Çıktığı gibi en çok satanlar arasına giren kitabın adına donuk gözlerle bakıp 'hiçbir şubemize ulaşmadı henüz' diyorsunuz. Kanyon'a gidip tık diye bulmamı nasıl açıklayacaksınız merak ediyorum. İlk baskı tükenmiş, siz hala uyuyorsunuz.

Home Tweet Home:
Muhafazakar gossip: Sibel Üresin boşanmış çoktan...
- twitter.com/obasturk

<p>CHP’nin yayın organı Halk TV’de program sunan Özlem Gürses MHP lideri Devlet Bahçeli&

Sağlık Bakanlığından Halk TV sunucusu Özlem Gürses'e yalanlama: Öyle bir personelimiz yok

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Jason Statham Antalya'da kurşun geçirmez camlı villada kalıyor

Kurşun kalemlerin ucunda sanat