• $13,4079
  • €15,2052
  • 793.024
  • 2014.21
18 Eylül 2012 Salı

Şunu yapmayın işte Sayın Başbakan!

Tartışmalı yeni ders yılı başladı. Başbakan'ın deyişiyle, '444' sistemi start aldı' ve yaklaşık 17 milyon öğrenci yeni eğitim sisteminde ders başı yaptı. Başbakan da Denizli'de açılan bir İmam Hatip'ten canlı seslendi ülkeye. Ve 28 Şubat sürecinde kapatılan 'İmam Hatip orta kısımlarının dönüşü muhteşem oldu' tonunda bir konuşma yaptı. İade-i itibar dedi, bahtiyarız dedi, hasret bitti dedi, millet okullarına kavuştu dedi. Sesi iyice açıp haykırdı sonra da 'Her kürtaj bir Uludere'dir' kıvamında:
- 'İmam Hatip okullarında terörist yetişmediği için mi kapattınız bu okulları?'
- 'İmam Hatip okullarında anarşist yetişmediği için mi kapattınız bu okulları?'
- 'Vatana hizmet aşkıyla yanıp tutuştuğu için mi kapattınız bu okulları?'

ZAFER SİZİN DE DÜŞMAN KİM?
Bu öfke, bu bölücü tavır niye yine Sayın Başbakan? Bu nefret dolu intikamcı dilin bu ülkeye ne yaptığının farkında değil misiniz hala?  Açtınız işte İmam Hatip'leri. Kafanıza göre dönüştürerek onlarca gözde okuldan yeni İmam Hatip'ler de kazan(dır)dınız. Okula başlama yaşını çektiniz istediğiniz yere. 4'er yıla bölünmüş bir acayip sistem icat ettiniz. Halka sormadan, eğitimcilerle tartışmadan, nedenini nasılını da kimseye doğru düzgün anlatmadan apar topar 'dayattınız' 4+4+4'ü. Maksat kutlamak ise kutlayın tabii, bu zafer sizin. Ama şu yaptığınızı yapmayın bari. Çocuğunu İmam Hatip'e göndermeyen ana baba ile İmam Hatip'te okumak istemeyen çocuğu ne amaçla böyle ağır bir ZAN altında bırakıyorsunuz ki? Açıkça söyleyin ya da:    
- İmam Hatip dışındaki okullarda terörist mi yetişiyor?
- İmam Hatip dışındaki okullarda anarşist mi yetişiyor?
- Vatana hizmet yerine hıyanet aşkıyla mı yanıp tutuşuyor diğer okullarda okuyan bütün o çocuklar?
İnsaf! Millet millet dediğinizin yüzde 90'ı diğer okullarda okuyan çocuklar ve aileleri. Bunca seferberliğe rağmen İmam Hatip'lere başvuru oranı yüzde 10 (civarı). Hangi milletin zaferini hangi milletin kafasına kakıyorsunuz? Terör ateşiyle imam hatip rövanşının ne alakası var? Sapla samanı ayırın artık. Tüm öğrenci ve ebeveynlere kolay gelsin. Allah herkese zihin berraklığı versin!

Büyükada'da yaza veda
Yaz başından bu yana adaya hem hareket hem de lezzet getiren Akasya Büyükada'daydım hafta sonu. Adanın kıymetlisi, tarihi 'Akasya' efsanesini 2012 yorumuyla hayata geçiren Serhat Akinan'ın, kendisi gibi televizyoncu ve gazeteci yakınlarını davet ettiği gecenin konsepti 'yaza veda' idi haliyle. Tv8'de yaptığı 'Erken Baskı'nın başarısıyla Star'ın sabah kuşağına taşınan çılgın ve tatlı televizyoncu Seda Akgül (ve uslu kızı Coco), AKŞAM'la yolları kısa süre önce ayrılan gazeteci Serdar Akinan, Kanal D Haber'den Deniz Arman ve '50'sinde Erkek' adlı yeni kitabı ile raflara gün sayan gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu gibi isimler vardı davetliler arasında. Vapura kadar olan sayılı zamanımızı maksimum sohbet, hasret giderme, bol Akasya lezzeti, lounge müzik ve hafiften atıştıran eylül yağmuruyla geçirdik. Ada vapurunun rüzgarlı açığından yaza el sallayıp ful kızarmış bir İstanbul cumartesi trafiğine karıştık. Ve bir yaz daha bitti böylece.

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında