• $16,366
  • €17,4719
  • 974.033
  • 2405.95
15 Şubat 2011 Salı

Sevgililer dünü

Mevlit Kandili dolayısıyla devşirilen 14 Şubat, Beyoğlu'nda cumartesi izdihamı yarattı. Park yeri bulmak neredeyse imkansız, İstiklal'de yürümek ise mahşeri bir deneyimdi o gece. Galatasaray'dan Balık Pazarı'na kadar olan kısacık mesafeyi metrobüs istifinde çaprazlama sürüklenerek kat ettiğimi belirteyim ki benzer bir kalabalığı en son Avrasya Maratonu'nda yaşamıştım. Sokaklar ve mekanlar cumartesiyi hatta cumayı bunca hareketli yaşayınca, 14 Şubat'ın takvim ehemmiyeti pek hissedilemedi tabii dün. Aslına bakılırsa iyi de oldu, böyle yerinden oynatılan bir eğlentiye dönüşünce stresi de otomatikman azaldı. Kalp atışları normale döndü. Efkar atakları hafif atlatıldı. 'Çarşı 14 Şubat'a karşı' ekolü de rahat bir nefes aldı.
Konuyla ilgili en kıkırdatan tarife ise Haşmet Babaoğlu'nun 'Çiçekler ve Erkekler' yazısında rastladım: 'İsteyen kutlasın ama benim aklım 'şimdi sevgili olduk, restoranları doldurduk' tarzı aşka meşke ermiyor.' Al benden de o kadar sevgili okuyucu. Onun dışında, geçmiş kandiliniz mübarek olsun.

Ve Deniz'den 'Sözyaşlarım'
Deniz Seki'nin merak edilen yeni albümü çıktı sonunda. Kucağında siyah güller, üzerinde siyah tüller, dağınık doğal saçlar ve meleksi bir yüz. Nihat Odabaşı'nın çektiği albüm fotoğrafları gerçekten de çok şık. Ve şarkılar tabii... 1 numaralı 'Suya Hapsettim'i duyar duymaz sevdim fakat benim favorilerim 7 ve 8 şu an. Soysuz Şövalyeler ve Kork Benden Bundan Sonra. Peş peşe çok iyi gidiyorlar. Ki, 'Soysuz Şövalyeler'in söz-müziği şu an deli satan kitabı 'Uydurukçu'yla gündemde olan Onur Baştürk arkadaşımıza ait. Deniz'e yazılmış, Deniz'e adanmış ve Deniz'e çok yakışan bir şarkı olmuş 'Soysuz Şövalyeler'. Albümdeki en damar şarkı öte yandan. Hemen peşinden gelen 8 numara ise o kadar dalgacı ve oyuncaklı ki, Deniz'in bu bir dalgalı bir dalgacı halini çok sevdim ben. 3 numaradaki 'Aşk Müzikali' de bir diğer favorim. İyi albüm dediğin böyle bereketli olur işte, dilerim uğurlar getirsin.

İstanbul'un en güzel yanı?
Ankaralı Behzat Ç. çetesinin İstanbul acemilikleri çok eğlenceliydi bu hafta. Islak hamburgeri dünyaca meşhur Taksim'de (bkz. Anthony Bourdain: No Reservations) hamburger yemeye oturuyorlar 'ıslak la bu' diye dikleniyorlar. Dürüm istiyorlar 'niye tosta bastın' diye arıza çıkartıyorlar. Gezmeye hevesleniyorlar Etiler, Pendik'ten bile ileride, Ortaköy, Çengelköy'ün hemen yanında, Bebek desen Anadolu yakasında diye diye vazgeçiyorlar. Peşinden İstanbul'a geldikleri 'salon katili' Ercüment'i (Nejat İşler) nihayet yakalayıp Ankara yolunu tutarken, ekibin 'ham' elemanı Harun'un 'Ağa bu İstanbul'un en güzel yanı da Ankara'ya dönüşü' diyerek sırıtması ise ayrı bir sevimlilikti. Severek izliyoruz.

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu