• $7,3591
  • €8,9596
  • 437.072
  • 1536.11
21 Eylül 2011 Çarşamba

Sarı-lacivert kına evinden bildiriyorum

Saracoğlu'nda kadınlar matinesi olur da kaçırır mıyım sayın sporsever! Mustafa Koç eşliğinde cool bir Bienal gezmesindeydim esasen maça bir saat kala. İstanbul Modern'in kafesinde soluklanırken kanıma giriverdi Fenerliler...
'Hadi maça' diyen Koç Holding Gökhan Akça'nın peşine dizildik yavru ördekler gibi. 4 kadın bir adam Karaköy'den vapura atladığımız gibi ver elini Kadıköy! Meydanda ilaç için bir tane bile boş taksi bulamayınca başlıyoruz Boğa'ya doğru tırmanmaya. Trafik felç. Milim oynamıyor. Stada dek yürüyeceğimiz gerçeğiyle yüzleşmemiz tam bu ana rastlıyor. Ama bir dakka, sadece biz değil bütün Kadıköy stada yürüyor!
Çocuğunu-formasını kapan vurmuş kendini yola. Erkekler sivil, kadınlar formalı. Tersine dünya bu işte! Statta manzara daha acayip; İçerisi ful kadın- dışarısı ful erkek. Stadyum değil, kına evi mübarek. 45 bin kadın ve çocuk! Görülmüş şey değil.
DALGIN FUTBOLCU!
Girişteki terle karışık nemli parfüm kokusu insanı afallatan cinsten. Torpilli olduğumuzdan 1907 tribününden izleyeceğiz ya maçı, dört devasa kat tırmanıyoruz. Sonunda G.Saraylı popomu, yıllığı 5.500 dolarlık koltuğa yerleştirmenin keyfi de bir başka canım!
1395 adet koltuğun her biri özel ekrana sahip. Vay anasını sayın daha önce böyle tribün görmeyen. İstiklal Marşı başlar başlamaz ayağa kalktığım gibi kız lisesi yıllarıma ışınlanıyorum. Bir stadyum dolusu kız korosu inletiyor stadı. Ve maç başlıyor. Çığlık çığlığa ortalık. Top Manisaspor'a geçtiği an yuh'larla ıslıklarla yıkılıyor stad. 
Etrafa bakmaktan maçtan birşey anlamıyorum. Futbolcular da dalgın görünüyor nedense. Sigara odasını teftişe gittiğimde işi bilen bir abla patlatıyor yorumları; 'Kedi fareyle oynar gibi oynuyorlar bizimle!'.
Tam 2 dakika sonra gol olunca ayağa fırlayan yüzü sarı-laciverde boyalı Ayşenur Aslan fırlıyor ayağa ve çak çak sırasına diziyor yetişebildiği kadınları. Bu yazıyı yazmak için bilgisayar aramaya çıkıyorum o ara. Kulağımda teenage çığlıkları ve çocuk aksırıkları, köfte ekmek yiyerek bitiriyorum hadiseyi. Fener berabere kaldı. E, hadi kaçtım ben. Yoksa bu yıl çıkamam vallahi bu stattan.

<h3>Başkan Erdoğan'da aşı açıklaması</h3><h3>'50 MİLYON DOZ AŞI GELECEK'</h3><p>Başkan Erdoğan, Kovi

26 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

''Eren-4 Karlıova-Varto'' ve ''Eren-5 Bagok'' operasyonları başlatıldı! İşte ilk kareler

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı