• $13,4633
  • €15,3669
  • 786.452
  • 2085.76
23 Ağustos 2011 Salı

Salı sallanır

Sıcak bir kucak mı, gölgede salınan bir hamak mı? Gıcırdayan bir salıncak, rüzgarlı tarlada eğilip kalkan sarı bir başak... Üst katta çocukların tepiştiği bir salonda ışıyan yorgun bir avize ya da dalına ağır gelen olgun bir çiçek mi nedir ise şu salı... Sallanır da sallanır. Ne haftanın başıdır artık ne de yarısını devirmenin rehavetiyle hafta sonuna doğru geri sayıma başlanabilir. Bir garip, bir sabırsız bekleme odasıdır salı. Ne bu yanda, ne öte yanda duramaz bir hacıyatmaz gibiyim ben de bugün. İçimin tik taklarına münasip bir gündem sarkacına davet ediyorum, bekleşirken göz atacağınızı umarak:
YILDIZLAR DA İTİRAF EDER
Şakkıdı şakkıdı oynarken herkes hastası Yıldız Tilbe deliliğinin ama bayramlık ağzını açtı mıydı, 'oha falan oluyor' ahali. Sezen Aksu'ya bunu nasıl yaparmış da, Uzay Heparı'nın çocuğunu hiç mi düşünmüyormuş da. Pardon da, bu hikayedeki herkesten daha az değerli biri gibi davrandığınızın farkında mısınız Yıldız'a? Bu anlattığı, her şeye rağmen onun bizzat kendi hayatı, kendi sırrı. Hata olduğunu, bedelini de fitil fitil ödediğini söylediğini belirterek itiraf ettiği bir sır üstelik. 'Ben olsam saçını başını yolardım', 'Hangi çocuk ister babasının yattığı kadınları öğrenmeyi?' gibi 'görümce' tepkilerini geçelim de... Bu itirafı yaptıktan sonra hala aynı kişi olmaya devam edebilecek kaç kadın tanıyoruz Yıldız'dan başka, onu düşünelim.
NİHAT HANIM (!)
Sosyal medyada hafta sonunun neşesi, Başbakan'ın Somali ekibinde yer alan ve vay efendim çok alakasız oldu eleştirileriyle karşılanan Nihat Doğan'dan, kazayla 'Nihat Hanım' diye söz etmesiydi Tayyip Erdoğan'ın... Sosyal sorumluluğa gönül vermezden önce, maço erkek liginin doğal forveti olduğuna inancı gözlerinden fışkıran Nihat için üzüldüm açıkçası. En az 1 ay sürecek caanım skandalı hanım hanımcık atlatmaktan başka çare yok görünürde. Başbakan'ın gafı üstüne gaf olmaz ne de olsa. Geçmiş olsun.  
RAMAZAN PAZARLIKLARI
Uzun sıcak ağustos, her yıl şenlik havasında geçen 'orucu bozan-bozmayan şeyler' tartışmalarının rotasını, ramazan pazarlıklarına çevirdi bu yıl. Her gün yeni bir fikir; 'Fazladan tutuyoruz, hesap yanlış', 'Ramazan şöyle serin bir tarihe fikslensin, bu devirde bu sıcakta oruç mu olur', 'Teravih kalksın, ki zaten hiç yoktu' vs... Ulema çaresiz hesabı sil baştan yaparak vatandaşın ramazanını şöyle makul bir çerçeveye oturtmanın yollarını arıyor. Kolay gelsin de... Merak ettiğim, ramazan 'ekonomik' bir hale gelince ne olacağı? Orucu gönülden tutan, öyle de böyle de tuttuğuna göre, tutmayana ise 1 gün bile zül geleceğine göre... Neyin pazarlığı bu?       
PELİN, DOĞRU İSİM
Birleşmiş Milletler'e bağlı bir organizasyondan 'iyi niyet elçiliği' teklifi aldığını okuduk dün AKŞAM'da, Pelin Batu'nun. Somali kafilesi sansasyonunun üstüne ilaç gibi geldi haber. Sosyal duyarlılığı çok gelişkin ve zaten faal bir sivil toplum aktivisti olan Pelin, bu iş için kesinlikle doğru isim. Çalışkan, medeni, komik ve sansürsüz insani tepkiler verebilen sahici bir kadın olarak, temsil gücü kesinlikle Türkiye'nin yararına olacaktır Pelin'in. Uluslararası referans ve bağlantıları da sürpriz hayırlara vesile olacaktır kuşkusuz. Tebrik ediyor, güzel haberler bekliyorum Pelin'den.

Home Tweet Home: Radar olduğuna uyandırmak için karşı yönden gelen araca selektör yapmak, Türklerin en gizli ve derin yapılanmasıdır - twitter.com/alpayalpayalpay

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi