• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
7 Şubat 2013 Perşembe

Ortaya karışık

BARIŞ SÜRECİ: Yeşilçam ruhuna sadık ikon Ayşen Gruda, Taraf'a verdiği röportajda "Bu devlet bana bir görev verirse ben korkmadan, hem de hiç korkmadan mağaralara gidip o insanları ikna ederim. Masal anlatsam bile beni dinlerler" dedi. Barış süreci hakkındaki onlarca absürt yaklaşım arasında Ayşen Gruda'nın sözleri çok içten, çok şefkatli ve büyük sürpriz herkes için. Hafife alıp alay etmek yerine alkışlamak ve desteklemek gerek. Azılı biçimde moda biliyorum ama... Herşeye ama herşeye gülmek ya da "çakmak" mecburiyetinde değiliz.

HİSTERİ: Sonradan olma AK Partili Süleyman Soylu "Tayyip Erdoğan Türkiye'nin ilelebet ezeli ve ebedi başkanıdır" dedi. İşte buna gülmeye mecburuz! Eğer kaçırdıysanız lütfen internetten bulup izleyin videosunu. Konuşmanın tüm içeriğine, vücut diline bakılırsa şiddetli bir "histeri" nöbeti geçirmiş Süleyman Soylu. Kimse de anlamamış şakşaklamaktan. Dev geçmiş olsun.

FERHAT İLE ŞİRİN: Geçtiğimiz haftanın en akılda kalan programlarından biri Başbakan'ın konuk olduğu Teke Tek'ti. Finalde Fatih Altaylı "Kadınlar size tapıyor" deyince, Başbakan Erdoğan milletle arasındaki büyük aşkı Ferhat ile Şirin'e benzetti. Halkın Şirin'liği tartışılır ama Fatih Altaylı çok "şirindi" gerçekten programda. Pamuk gibi röportaj oldu nitekim.

AY KENAN BEY: Bir diğer TV olayı da, Kenan Işık'la özdeşleşen "Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasında yaşandı. Gelmiş geçmiş en heyecanlı yarışmacı sayılabilecek Meltem Yılmaz (18), yarışma boyunca Kenan Işık'a "Ay Kenan Beeeeey" diye hitap ederek hem Kenan Işık'ı hem de ekran başındakileri gülme krizine soktu. Yılmaz'ın elenişi de unutulacak gibi değil bu arada. "WC'nin anlamı" sorusuna "dünyanın merkezi" cevabını sallayan telefon jokeri İngilizceci, sen çok yaşa emi!      

MOBİL HİZMET: Diyarbakır'dan imrenilecek bir haber var sırada. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Türkiye'de şimdiye kadar alınan en donanımlı "hayvan ambulansı"nı satın almış. Mobil kısırlaştırmanın yanısıra her türlü tedavi ve operasyon ihtiyacını karşılayacak nitelikte bir ambulans. "Bütün canlılar güven içerisinde yaşam hakkına sahiptir. Bizim görevimiz de bunun koşullarını oluşturarak hizmet etmektir. Bu işbirliğimiz devam etsin ve diğer illere örnek olsun" diyen Başkan Osman Baydemir'i ve emek veren herkesi kutluyorum. Darısı başımıza...  

İLETİŞİM BECERİSİ: Bir alkış da, model-oyuncu Tuba Ünsal'ın Okmeydanı SSK Hastanesi Acil Servisi'nden paylaştığı fotoğrafları ihbar kabul edip sorunları gidermek üzere harekete geçen Sağlık Bakanlığı'na. Tuba da iletişim becerisinden ötürü alkışı hakediyor elbette. Tüm sosyal medya paylaşımlarında eleştirinin "doz" ayarı çok önemli çünkü... Sırf ifade biçimindeki kusurlar ya da "önyargı" yüzünden haklıyken haksız konuma düşmek işten bile değil. Tuba'nın yolunun SSK'ya düşmesine yol açan "dadıya" da çok geçmiş olsun. Şerden bir hayır doğdu ne mutlu.

Hello Tweetheart: "Bir Macide Tanır vardı... İyi ki vardı..." (@nedimsaban)  

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor