• $7,3591
  • €8,9083
  • 410.537
  • 1528.82
10 Ocak 2012 Salı

Orhan ve Karolin

Öyle Bir Geçer Zaman ki'nin 'Go home Carolin'ini solda sıfır bırakan yepyeni bir Karolin var son günlerde sahnede. Orhan Pamuk'un yeni sevgilisi olarak tanıştığımız sanatçı Karolin Fişekçi. Gülenay Börekçi'ye verdiği son röportajı zevkle okudum hafta sonu. Gayet zeki ve ne istediğini bilen bir kadın gibi duran Fişekçi'nin aynı zamanda sıkı bir narsist olduğuna da emin oldum. Şu cümleye bakınız hele: 'Benimle birlikteyken Orhan'ın hayatında bir şeylerin değiştiği aşikar ama anlatarak rol çalmayı istemem. Bundan bahsetme zevkini ona bırakayım'. 'Mizah anlayışı yüksek birisiniz!' diyerek, azami zarafetle karşılıyor Börekçi bu cevabı ve öyle görünüyor ki, filmin diğer yarısında sahneyi Orhan alacak ve hayatında hiç konuşmadığı kadar konuşacak.

BİLİNÇALTI SÜRÇMESİ Mİ?
Fakat nedense büyük bir 'oyun' gibi görünüyor bu 'hikaye' bana. Hikaye derken; kafamıza kazınmaya çalışılan bütün o fırtınalı, tutkulu, yanardağlı, patlamaya hazır ilişkilerini kastediyorum ikilinin. Ve inandırıcı bulmuyorum duruşunu Fişekçi'nin. Orhan Pamuk'un sadece edebiyatta değil, aşkta da Nobel'e layık bir karakter olduğunu dünyaya anlatmak için girişilen bir PR çalışması olduğundan şüpheleniyorum hatta.  
Goa plajı fotoğrafındaki eski sevgili, Hint yazar Kiran Desai için sarf ettiği, 'Aşk değil iş ilişkisiydi' yorumundan da alıyorum aynı kokuyu Fişekçi'nin. İstemeden 'sırrını' ağzından kaçırmış gibi geliyor hatta orada. Börekçi'nin ilk sorusu, 'Olanlardan sonra Orhan Pamuk'la hala birlikte misiniz?'e verdiği cevap da gayet şüpheye sevk edici ayrıca: 'Bu soruya cevap vermek istemiyorum. Hiç sormamış olsanız'... Niye ki diyor, insan bu cevap karşısında. Gayet de yerinde ve gerekli bir soru çünkü.

İKİLİ DELİLİK Mİ?   

Hadi diyelim tüm bunlar benim ipe sapa gelmez kuruntularım, gayet de müthiş bir aşk var aralarında. O durumda da kusura bakmasınlar ama Karolin Fişekçi ve Orhan Pamuk'un bir çeşit ikili deliliğe tutulduğunu düşünürüm. Dünyada kendilerinden daha 'en' bir kadın ve erkek olmadığına inandıklarına ve bunu ispatlamaya giriştiklerine yorarım gelişen bu süreci. Aralarında çöp çektiler ve kısayı Karolin çekti de ondan mı konuşmaya ilk o başladı ki diye de sorarım o zaman. Ve bir sonraki stepte, Orhan da Karolin'i övmelere doyamayacağını beklemeye başlarım. Ama tekrar ediyorum, Hint yazarla olan aşktı ve asıl 'iş' olan bu seferki gibi geliyor bana. Fakat öyleyse de ziyanı yok. Hem entelektüel hem seksi bir magazin her durumda. Severek izliyoruz.

Home Tweet Home: Enerji Bakanlığı, Serdar Ortaç'tan daha fazla yararlanmak adına 2013 yılı boyunca yaz saati uygulaması yürütüleceğini duyurdu... (zaytungnews)

<p>'Yıl 1908... Osmanlı topraklarında ikinci Meşrutiyet ilan edilmişti ve Meclis'i Mebusan o günkü a

Bunlar kimin milletvekili?

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik