• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
15 Kasım 2011 Salı

O ne surat o, Mourinho?

Yaşayan en yakışıklı futbol ikonu Jose Mourinho (48) reklam yıldızı oldu malum. Bir inşaat firmasının evlerini tanıtıyor, mutluluğun evde olduğunu anlatıyor. İyi ama herkeste bir tatminsizlik. Bir hayal kırıklığı. Bir, 'Ee, bu mudur?' ruh hali. Adam ki, başarının göbek adı. Adam ki, karizmanın dik alası. Adam ki, efsane. Gel gelelim bir surat, bir surat. Sanki reklam mafyasının eline esir düşmüş de, yalnızca karısının anlayacağı gizli bir mesaj veriyor ekrandan!  
Biz ki, reklam klişelerini kalpten sahiplenen bir ulusun fertleriyiz. Bir nevresim takımıyla nirvanaya ulaşan annelere, balonlu çikletlerle özgüven patlaması yaşayan ergenlere, gıcır bir dört tekerin anahtarıyla kahraman kesilen babalara, köşe bir koltuk takımıyla sınıf atlayan ailelere, son teknoloji bir şampuanla hayatının aşkına kavuşan yalnızlara, robotik bir ankastreyle multiple orgazma erişen modern çiftlere alışkınız Mourinho. Tüm bu 'pozitif' reklam karakterlerinin aksine somurtup oturarak ne yapmaya çalışıyorsun şimdi sen bize? İki sırıtsan incilerin mi dökülürdü, Mourinho? Mutlu mesut reklam dünyamızı başımıza yıktın ya... Gayrı senin de yüzün gülmesin Mourinho!
Şaka şekerim şaka. Ben sevdim bu asık suratlı 'mutluluk' resmini. İnsan dünyanın yere göğe koyamadığı Mourinho da olsa, eve gelince bütün yaptığı bizim gibi bet bir suratla koltuğa yığılmak işte! Ki en mühim özgürlüklerden biri bence, tasasızca surat asabilmektir. Nihoho diye sırıtıp kırıtma mecburiyeti hissetmeden bunu yapabileceğin yegane yer de evindir.

İslami facebook 'eğlencesi'
İslam dünyasının facebook'u olmaya aday gösterilen salamworld.com'un Mısır'da yapılan toplantısından, sitenin merkezinin İstanbul'da olacağı kararı çıktığı duyulunca twitter'da eğlence başladı. 'İslami facebook' olarak kodlanan hadise TT'de (Trend Topic) derhal 1 numara oldu. Sırf bu cevvalliğe bakarak bile ortalama 'sayın twitter' yaşının 16 olduğu söylenebilir. Ergenliğin şanındandır ne de olsa kendine ait olanı yere çalmak diyor, örneklerle baş başa bırakıyorum: 
- Son dakika haberi: İslami facebook sitesine sağ elle girilecektir (enisarıkan)
- İslami Facebook etkinlik butonu: '15 kişi: Geleceğim inşallah, 24 kişi: Maşallah maşallah, 43 kişi: Nasip kısmet... (Can Terzii)
- Bildirimler: 3 mümin ekledi, 6 mücahit dürttü, 5 zındık mesaj attı, 6 mümine bunu Allah'a havale etti. (VIRRIKCIRRIK)  
- İslami facebook'ta 'münafıkları bul' diye bir buton olsun. (Mona_Riza_)
- 'Dürt' butonu 'Üfle' olarak değiştirilecekmiş. (yaziciselim)
- Haremlik selamlık olsun. Erkekleri erkekler, kızları kızlar ekleyebilsin. Ayıptır günahtır bu işler. (Sercan_AFACAN)

Cımbız
MOURINHO DİYOR Kİ: İki adam var, biri futbol antrenörü Mourinho, dünyanın tanıdığı futbol ikonu o. Kadınlar ona aşık. Ama bir de ben varım, yani Jos. Üzerine titrediğim bir özel hayatım, çok sevdiğim bir karım ve güzel çocuklarım var. Ben onlara aidim. (Jos Mourinho'nun Ayşe Arman'a verdiği röportajdan.)

Home
Tweet Home:   Yaşar Nuri Öztürk Hocam, çok geçmiş olsun. (zuugoor)

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak