• $9,6155
  • €11,1709
  • 558.077
  • 1491.71
23 Nisan 2013 Salı

Neler neler...

İNANÇ "EKİM" MERKEZİ: Adana Otistik Çocuklar Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı, Sosyolog Fehmi Kaya, otistik çocukların doğuştan ateist olduğunu belirterek "Beyinlerinde inanç alanı olmadığı için Allah'a inanmayı bilmiyorlar" demiş. Ve yeni açılacak terapi merkezlerinde, otistik çocukları "ücretsiz" olarak "inançlı" hale getireceklerini eklemiş. Hayırdır inşallah! Adamcağızın unvanı yaz yaz bitmiyor ama hizmet vizyonu bu! Binbir güçlükle mücadele eden çocukları kafaya göre etiketleme ve dizayn etme hakkı kim(ler)den alınıyor meraktayım? Ailelerin metazori sürüklendiği endişe kuyusu da cabası... O koltuğun hizmet alanı bu mudur!?
***
İSLAMİ FEMİNİZM: Güncel feminizm sörfü esnasında bir Mehmet Şevket Eygi yazısına rastladım ki evlere şenlik. Diyanet'in kadınları cuma namazına daveti üzerine paniğe kapılan Eygi bakınız neler diyor; "M. Kemal Paşa, İsmet, askeri darbe generalleri zamanında bile bu kadar feministlik yapılmamıştı." "Feminizm Kuran'a, sünnete, şeriata, tek kelimeyle İslam'a aykırı, bozuk ve sapık bir ideolojidir." "Türkiye Müslümanlarının yarısı kadın ve kızlar. Onlar bozulursa din de bozulur, halk da bozulur. Türkiye de bozulur ve batar." (Milli Gazete, 30-03-2013) Eygi'nin kötümserliğini devre dışı bırakıp bardağın dolu tarafına baktığımızda hava gayet açık ve güneşli; kadın değişirse toplum değişir, bu kadar. Haydi hanımlar cumaya!
***
ANİME VİCDAN: Ahmet Hakan, Samanyolu TV'de Barış Yarkadaş'ın programına çıkan gazeteci Gülay Göktürk'ü dönem ödevi gibi yazmış bitirmiş. Sondaki duaya âmin demekten başka eklenecek söz yok. Kaçırdınızsa haberin videosunu da bulup izleyin. Bir insan, söz sahibi bir gazeteci kadın nasıl oluyor da "çocuk pornosu animasyon ise haktır" diye saçmalayıp, ifade özgürlüğü çerçevesine sokmaya diretiyor görün, ibret için. Fazıl Say'ın piyanosu kadar taş düşse başa gelmeyecek akıllar var. Saray soytarılığı 2013 ödülünün en kuvvetli adayı (şimdilik).           
GÖNÜL ÇARŞISI: Güzel bir haberle kapatalım. Kartal Belediyesi, bağışlanan giysi ve eşyaların ihtiyaç sahipleriyle buluştuğu bir "Gönül Çarşısı" açmış. Bir seferde 20 parça eşya almanın mümkün olduğu çarşıya ulaşmak/danışmak için başvuru telefonu: 0216 473 5055... 23 Nisan herkese kutlu olsun.

Çelişkiler çelişkiler

- 1 Mayıs eylemlerinin ikonik meydanı Taksim artık şantiye malumunuz. Ve yeni krizimiz de şu; hükümet, "Fiziki koşullar kötü, 1 Mayıs Taksim'de yapılmasın" diyor fakat DİSK; "Taviz yok, orada olacağız" diyor. Binlerce vatandaşın ortaya sürüldüğü bu "güvenliksiz" restleşmede kazanan olacak mı sizce?
- Bir Fazıl Say sorusu da, twitter yorumcusu Bülent Babaoğlu'ndan: "Nerede yavşak, adi, magazinci, hırsız, şaklaban varsa hepsi ALLAHÇI yerine; nerede yavşak, adi, magazinci, hırsız, şaklaban varsa hepsi LAİKÇİ denseydi yine aynı ceza verilir miydi?" Buyursunlar, söz sizde...

Hello Tweetheart: "Günün her saati taciz telefonları edip bant dinleten sapıklarım var. Banka, gsm şirketi, dekoder satıcısı olduklarını söylüyorlar." (@civancanova)

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı

İstilacısı aslan balığı Ege'de de yayılıyor