• $16,7328
  • €17,4323
  • 973.573
  • 2401.96
7 Ağustos 2012 Salı

Neden hala bekarsınız?

Kendimi katmıyorum, çünkü hiç evlenmemiş değilim. İmkan verilse yine evlenirim ayrıca. Söz konusu imkan; süper star Ajdamızın dediği, 'imkan verilse ben de Madonna'nın yaptıklarını yaparım'da geçen imkanla yarışır hani(!) Diyeceğim, Womenist dergisi, klişe dergici zırvalıklarına boğmadan gayet güzel bir dille teşhis etmiş hadiseyi. Gazetempo.com'da rastladım ve tez ihtiyaç sahibine ulaştırayım istedim. Aşağıdaki sorulara vereceğiniz 'dürüst' cevaplar, hedef sorunun cevabını da verecek muhtemelen. Nikah dairesinden son anda dönen erkekler de, boğuştukları 'peki ama neden?' sorusuna cevap bulabilir bu vesileyle:
1 - Çok sinirli bir yapıya mı sahipsiniz? Aniden sinirlenip, bağırıp çağırmaya başlar mısınız? Belki sizin duygularınızı ifade etme biçiminiz budur. Ancak öfkeli ve gergin kadınlar erkeklere pek de çekici gelmez. Erkekler sakin ve kendilerine saygı gösteren kadınları hayatlarında isterler.
2 - Katı kriterleriniz mi var? Birçoğumuzun, hayatımıza girecek olan erkek konusunda beklentileri; zengin olsun, iyi giyinsin, zevkli olsun, iyi bir işi olsun, beş dil bilsin, iyi bir üniversiteden mezun olsun. Liste kişiden kişiye değişerek uzar gider. Belli başlı beklentilerinizin olması normal ancak sizce de bu biraz yüzeysel bir değerlendirme biçimi değil mi?
3 - Erkek gibi mi davranıyorsunuz? Kadınların son yıllarda erkekler gibi takılmaya başladığı, canları kiminle ne zaman birlikte olmak isterse, oldukları bir dönemdeyiz. Ancak her ne kadar modern çağda yaşıyor olsak da, erkeklerin kendilerine eş, dahası çocuklarına anne olabilecek kadını aradıklarını unutmayın. Seçici olmakta fayda var.
4 - Egoist misiniz? Kendiniz, kendi istek ve arzularınız her şeyden ve herkesten önce mi gelir? Eğer gerçekten böyleyseniz, evliliğin iki kişilik olduğunu hatırlayın. 'Ben' demeyi bırakıp, 'biz' demeyi öğrenmeye çalışın. İyi bir eş, iyi günde de de, kötü günde de kocasına destek olabilmelidir.
5 - Dürüst müsünüz? İlişkilerinizde dürüst müsünüzdür? Eğer cevabınız 'Evet'se bu iyiye işaret. Bir ilişkinin, hele ki evliliğin temel taşıdır güven. Eğer eşiniz ya da müstakbel eş adaylarınız size güvenemiyorsa burada bir sorun var demektir. Sadece bir kere ufacık bir yalanınız bile ortaya çıkmış olsa, karşınızdaki kişinin içine kurt düşürmeye yetecektir bu.

Kriminal haber portalı
Adli bilimler kraliçesi Prof. Dr. Sevil Atasoy, televizyondan sonra şimdi de internet medyasında. Gazeteci eşi Hüseyin Ekinci ile birlikte, dünyada ilk sayılan bir işe imza atarak, 'kriminal haber portalı' khaber.com.tr'yi hayata geçirdiler. 7/24 güncellenen Khaber'in, alıştığımız bildiğimiz haber sitelerinden farkı konuları elbette. Tüm manşet ve güncel haberleri ve de köşe yazıları kriminal dünyayla ilgili. Mayıstan bu yana yayında olan site, bundan böyle meraklılarının favorisi olacağa benziyor. Gündemdeki olaylara Sevil Atasoy'un penceresinden bakmak için çok iyi fırsat, o kesin de... İnsanın eşiyle 'iyi arkadaş' olabilmesinin ne anlama geldiğini görmek açısından da çok özel bir girişim bence. Kutluyor, başarılar diliyor ve göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Hope Tweet Hope: 'Bir yoğurt markasının yöneticisi olsam, yoğurt kaplarının üzerine; boşaldıktan sonra sokak hayvanları için SU koyup dışarı bırakalım yazardım.' (@broduction)

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...