• $15,5469
  • €16,2266
  • 907.405
  • 2390.79
15 Aralık 2012 Cumartesi

Mahcubiyet müzesi

Mahcup Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç sayesinde manşetlerde çok tanıdık 'biri' var günlerdir; VAJİNA. Kendisi, 2012 Türk siyaset gündeminin 'yüzü' ödülünü çoktan hak etti ayrıca. 'Bir kadın kendisiyle ilgili bir organını nasıl açıkça konuşabilir?' diye hayretle sordu ya Arınç, Meclis'te. Şaka gibi. Herkes her an, ileri geri 'onu' konuşur kimse sormaz. Ama bir kadın en usturuplu şekilde 'o'ndan bahsedince cısss! AMK adlı spor gazetesinden de anlaşıldığı gibi kadın cinsel organından söz etmek en kaba erkek muhabbetidir bu ülkede. Konuşmayı söker sökmez başlar erkek AMK diye saydırmaya. Amcalara pipisini gösterirken, top peşinde koşarken, yakalamaç oynarken, burnunu çeke çeke ağlarken, sünnetçiden köşe bucak kaçarken, yumruk yerken/atarken, sağa sola tükürürken, fıkra anlatırken, uzuneşek oynarken, eşek şakası yaparken, stadyumlar dolusu tezahürat ederken, gol yerken/gol atarken, isyan, hakaret, rekabet ya da sarkıntılık ederken, hatta hayal ederken ve de icraatta bulunurken... 7/24 dilinde hep aynı nakarat erkeğin; hay AMK!
CİNSEL EĞİTİM ŞART
Koya koya bitiremez Türkiye'de erkek. Koymalara doyamaz. Kelime dağarcığı da kısırdır nitekim. Ansiklopedik adını duyunca da kızarıverir işte yüzü. Hele de bir
kadının ağzından duyunca... Abov! Utangaçlık tavan. Cinselliği, cinsel organları, kadını kendi 'malı' bellemiştir bir kere. Hakkında 'efendi' gibi konuşmayı beceremez. Kadınlarla ne yapacağını da hiç bilemez. Ana der, bacı der, hanım hanım der, bayan der, karı der, başı sıkıştığında da hay AMK! deyip çıkar işin içinden. Okullarda 'cinsellik' dersi hemen bugün başlasa, 2023'e kadar az biraz toparlanır belki ortam. Ne dersiniz? Hazır eğitimde devrim üstüne devrim yapılırken, müfredata 'cinsel eğitim' eklense? 'Vajina' yerine AMK derken utansa artık şu toplum, çok süper olmaz mı? Deveye hulohop çevirtmek gibi olacak, evet ama bir yerden başlamak lazım. 'Vajinaya vajina demeyelim de, Mahmut mu diyelim?' sorusunu aşamayacağız yoksa sayın Çiçek Abbas.

Rol modeline sağlık arkadaşım!
Bir ayağı çukurda, kocamış kurtların, kendilerinden 20-30-40 yaş genç kadınlarla evlenmesine alışkın dünya. Hele de celebrity vadisinde. Bir anti-aging tutkusu, bir ölümsüzlük röveşatası, bir sonsuz gençlik aşısı çerçevesinde görülür hadise. İnsanoğlu dipsiz kuyu. Ve fakat normal yaşta bir adamın, yarı yaşında bir kızla evlenmesi gerçekten inanılmaz bana göre (iki yıldır birlikte olduğu kadından ayrılalı henüz 2 hafta olmuşken üstelik, de bu konuya girmeyeceğim bile Lavinya). Yasal evlilik yaşından, 20 yaşında kadının özgür kararından filan dem vurmayınız rica edicem. 41 yaşında bir adamın, kendi kızı yaşında biriyle evlenmesi
nereden baksan abes. Aynısını bir kadın yapacak olsa aforoz edilir alimallah. Adam yapınca alkış kıyamet. '12'den vurdu' diye el çırpan haberler falan... Asıl yüz kızartıcı olan bu tezat bence. Ama gel de anlat. Deveye hulohop çevirtme noktasındayız, dedim ya.
Rol modeline sağlık Türkiye'cim.

Hope Tweet Hope: 'Tam unuttum derken bir şarkı çalar, biri onun gibi güler, biri parfümünü sıkıp onun gibi kokar, tüm unuttukların boşa gider... - Like Crazy' (@uzunhikaye)

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı