• $13,4122
  • €15,2124
  • 794.144
  • 2014.21
13 Eylül 2012 Perşembe

Like!

Facebook'la hayatımıza giren ve eyleme dönüşen 'like/beğenmek' kavramı vazgeçilmezlerimiz arasında artık. Sadece sosyal medyada değil hayatta, etrafta ya da dolaşımda her ne varsa birileri tarafından like'lanıyor, like'lanması bekleniyor. Bir şeyi onaylamanın, etkilendiğimizi, katıldığımızı göstermenin güncel ifade biçimi oldu 'like'. Benim son günlerdeki like'larımdan bazıları şöyle mesela:

TELEVİZYON

Amerikalı dindar televizyoncu Pat Robertson (82), şovunu arayıp karısına söz geçiremediğinden yakınan bir izleyicisine, 'Müslüman olup karını dövebilirsin' tavsiyesinde bulunmuş.
Bizim medya GAF yakıştırması yapsa da, Amerikan mizah standartları açısından kusursuz bir 'espri' bana göre. 82 yaşındaki bir adamın televizyonda şov yapıyor olmasını da ayrıca like'lıyorum! O yaş grubundan bir sanatçının televizyona çıkması için önde siyah-beyaz bir cenaze, fonda ise Yedi Karanfil şart bizde maalesef!

ROMANTİK

Sinan Çetin, son filmi 'Çanakkale Çocukları'nda başrol verdiği karısı için, 'Rebekka'yı Nicole'e (Kidman) tercih ederim' demiş.
Zaten güzel bir çifttiler ama zaman kimi çiftlere bir başka yarıyor ve yıllar, birbirlerine daha sıkı sarılmalarını sağlıyor. Ne güzel, ne kıymetli ve ne romantik. Ben daha izlemeden 'like' diyorum bu filme.

KISA FİLM
Roman Polanski, Prada'nın yeni sezon tanıtımı için bir kısa film çekmiş. Helena Bonham Carter ve Sir Ben Kingley'in rol aldığı 'Therapist' adlı filmde, Sir Kinsley'in performansını mutlaka görmelisiniz. Polanski'nin sarsıcı tutku dünyası ile modanın bileşimi son derece ironik. Dolayısıyla, like like like!

SONBAHAR
Geçen yıl Halil Sezai rüzgarına tutulduğumuz mevsimdi sonbahar. Ve bugünlerde herşey bana Halil Sezai'yi hatırlatıyor. Dilimde yine o şarkı, 'Derdi nedir bu sonbaharın...' Resimdeki arkadaşın saçlarına bin like bu arada! Halil Sezai'yi hatırlamakta haksız mıyım, siz söyleyin lütfen...

Hope Tweet Hope: 'Ne güzel bir yalansın sen, hep inandığım - Atilla İlhan' (@dbbayrak)

<p> </p>

Meteoroloji'den İstanbul'a yoğun kar yağışı uyarısı

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında