• $15,9628
  • €16,8082
  • 931.627
  • 2393.61
1 Ekim 2011 Cumartesi

Leyla'dan geçme faslı

Sakınan göze çöp battı ve fenomen dizi Leyla ile Mecnun'a nazar değdi sayın dizikolik. Öyle böyle değil hem de. Ekranlarda görülmemiş bir rüzgar estiren dizinin setinde yaşanan 'dayak' hadisesi hem ekibi, hem de dizinin hayranlarını şoke etti. Leyla'yı canlandıran Ezgi Asaroğlu, rol arkadaşı Ushan Çakır'dan şiddet görmüş, üstelik ikili arasındaki sert tartışmaya dizinin bir diğer kadın oyuncusu Beste Bereket'in de adı karışmıştı. İzleyiciye 21. yüzyıldan masallar anlatan fantastik dizinin seti, en ilkelinden bir travmaya sahne olurken zamanlamaya bakın ki; dizinin yapımcı-yönetmeni Onur Ünlü olay sırasında setten çok uzakta, 'Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi' adlı son filmiyle Adana Altın Koza Film Festivali'nde, ödül üstüne ödül kazanıyordu.

3'Ü DE İŞİNDEN OLDU   
Onur Ünlü'nün sahibi olduğu yapımcı şirket Eflatun Film, çok geçmeden beklenen kararı aldı ve rol arkadaşına şiddet uygulayan oyuncu, Ushan Çakır'ı kadrodan çıkarttı. Tersi düşünülemezdi zaten. Olaya adı karışan ve Ushan Çakır'la sevgili olduğu iddia edilen Beste Bereket ise bu gelişme üzerine kendi isteğiyle diziden ayrıldı. Olayın içeriği ve çeşitli yorumlarla magazin basınında haber üstüne haber olan Ezgi Asaroğlu'nun kadrodan çıkartılması ise kimsenin beklemediği sürpriz bir sonuçtu... Fakat oldu. Dizi, o birkaç günün sonunda, Leyla'dan geçmekte karar kıldı.   
Ayrıntılı basın açıklamasına göre, yapımcı şirketin rahatsızlığı; olay sonrası Ezgi'nin magazin basınıyla kurduğu ilişki ve dizinin bu duruştan gördüğü zarar... Mecnun'un babası İskender'i oynayan Ahmet Mümtaz Taylan'ı aradım. Ki vicdanına, mantığına güvendiğim bir arkadaşım kendisi aynı zamanda.

MENAJER FAKTÖRÜ  
Taylan'ın anlattığına göre, Onur Ünlü ve ekibi, vahim olay sonrasında Ezgi Asaroğlu'na günlerce ulaşamamış. Bu tutumun sorumlusunun da, Ezgi'nin menajeri Müge Ulusoy olduğu düşünülüyor. Ki magazin site ve sayfalarına geçilen haberler için de aynı görüş söz konusu. Dolayısıyla anladığım; belki yaşadığı travmanın etkisi, belki de manipülasyon nedeniyle Asaroğlu, yapımcısı yerine menajerine kulak vermeyi seçmiş. Menajer kafasının, en talihsiz durumları bile medyatik bir fırsat olarak değerlendirmesi de şaşırtıcı değil ne yazık ki. Ne yazık ki diyorum; çünkü Ezgi Asaroğlu'nun medyatik bir figür olarak var olabilecek, kimine çıtır-çerez gelen o yırtıcı oyunun kurallarına eksiksiz uyabilecek biri olduğunu sanmıyorum. Şimdiye kadarki duruşu nedeniyle böyle düşünüyorum tabii. Yanılabilirim de, zaman gösterecek.

İŞ DEĞİL, RUH AYRILIĞI
Sonuç olarak; 'Leyla ile Mecnun', başta yaratıcı kadrosu olmak üzere kendi inandığı şeyin peşinden, kendi inandığı stilde koşan bir yapıya sahip. Bu tavizsiz yolda kazandıkları başarı göz önüne alınca da; en öndekinden en arkadakine tüm ekipten bu özel ruha sıkı sıkıya inanç ve sadakat gösterilmesini beklemeye hakları var. Yani Ezgi eğer, menajeri yerine yapımcısıyla-yapım şirketiyle el ele verseydi, sonuç böyle olmayacaktı. Konu, 'kadına şiddet' içerince tartışma raydan çıkıyor tabii de... Hepimiz verdiğimiz kararlardan sorumluyuz. Ve bazen çok hızlı, bir o kadar da doğru yapmamız gerekiyor bunu. Ezgi Asaroğlu'nun yerinde olsaydım; alışmaya çalıştığım 'ünlü' gömleğini çıkartır, herkesten çok, birlikte bu yolu kat ettiğim ekibime/ aileme güvenir, yaşadıklarımı manen ve madden tazmin etmelerine fırsat verirdim öncelikle. Beklentimi karşılamakta en küçük bir kusur ederlerse de elbette affetmezdim. Olmuşa çare yok maalesef. Her şey eskisinden iyi olur umarım yakın zamanda.

Home Tweet Home:
Kışlık montun cebinde geçen yıldan kalma para bulup mutlu olma mevsimi başlamıştır. (meelekkkk)

<p class='MsoNormal'>Sakarya Üniversitesi, Üniversiteler içiresinde düzenlenen  'Bahar Festivali' et

Bahar Festivalinin Yeni Adı: SAÜFEST

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister