• $15,8672
  • €16,8474
  • 939.246
  • 2393.61
17 Kasım 2011 Perşembe

Kendi erkek arkadaşını kendin ör!

Başıma lüzumsuz çoraplar örerken aklıma geldi de, yeni jenerasyonun gördüğü son örgü ören insan, Vavien'deki Sevilay'dır (Binnur Kaya) muhtemelen - bkz. Taylan Biraderler filmi. 'Burada örülmüşü var' tadındaydı oradaki hırka gerçi ama zevkli şeydi esasen örgü örmek. Uzun kış gecelerine renkli yün sepeti kadar yakışan bir eşlikçi bulmak da gayet zor bir konudur ayrıca. Örgü işini sevdirme elçiliğini üstlenecek kadar hakim değilim konuya ama şu amansız yalnızlar çağı ne ilhamlar veriyor sayın hemşire... BuldumBuldum.com'da rastladığım 49.90'lık örgü seti bunun en sevimli örneklerinden: Kutudan çıkan iki şiş ve birkaç renkli yumakla kendi erkek arkadaşını kendin örebiliyorsun*. Kol kaslarını ve kafasını gönlünce şişirmen için bir top elyaf da dahil pakete. Klavyeden yılmış parmaklar ve üşümüş kalpler için ilaç bir aktivite bence. Kış günü başına türlü çorap örmektense erkek arkadaşını ör kurtul, sayın canlısından yorulan. El emeği göz nuru bu 'kışlık' erkek arkadaşın kişilik özellikleri de şöyle sıralanmış bu arada:

l Çok tatlı ve çok sadık.
l Hiç mızmızlanmıyor.
l Alışverişte gıkını çıkartmıyor.
l Sözünüzden dışarı çıkmıyor.
l Saçını istediğiniz uzunlukta yapabiliyor, kazağının desenine de siz karar verebiliyorsunuz.
(*)Örmek (TDK Sözlük): İplik, yün, tel, saz vb.ni birbirine dolayarak veya geçirerek işlemek veya tezgahta dokumak (ayrıca bkz. Ören Bayan).

Sister No
Prensip olarak çok canım istemesine rağmen Kitap Fuarı'na gitmeyeceğim. Üzgünüm, kitap şenliği gibi nezih bir şehir etkinliğine katılmak için sürgün yemiş vatan evladı gibi 100 km yol tepmeyi izah edemiyorum kendime. Gönlüm, tüm yıla yayılan butik kitap buluşmalarından yana. Kafe, bar, bistro, medrese neresi olursa... Fuar alanı demeyin de ne derseniz deyin bana.

Cımbız
TWİTTER SOSYOLOJİSİ: Eğer birey, geçmişinde, karşılaştığı duruma uygun deneyimler yaşadıysa, aklına gelen sezgisel çözümler muhtemelen doğru oluyor. Binlerce saat satranç oynayan birinin, bir satranç masasına baktığında sıradan birinden çok daha fazlasını görmesi gibi... Ancak o türden deneyimleri olmadıysa... Sezgisel kestirmeleri muhtemelen onu yanlış yere sürüklüyor. Sonuçta deneyim yoksa ya çaçaronluk yapıyor, avazı çıktığı kadar bağırıyor. Ya da sahne korkusuyla iyi aile çocuğunu oynuyor, politik doğrucu bir tutucuya dönüşüyor. (Tolga Tanış'ın 'Kahneman'ın gözünden Twitter sosyolojisi' başlıklı yazısından).

Home Tweet Home:
Kitap Fuarı en ince detaylarına kadar gezildi, kitaplar alındı! Can Yayınları, April Yayıncılık, Pegasus Yayınları ve Domingo Kitap favoriler. (zeynepokyay)

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister