• $9,7398
  • €11,3574
  • 563.069
  • 1479.93
16 Mayıs 2013 Perşembe

Kadının ‘Angelina’ hali

Yaşayan en seksi kadın listesinin vazgeçilmezi. Hollywood’un gözdesi. Brad Pitt’in büyük aşkı. 3’ü evlatlık, 6 çocuğun annesi. BM iyi niyet elçisi. Oyuncu-yönetmen Anjelina Jolie (37)... Geçtiğimiz gün NYT’de açıkladığı haberle dünyayı şoke etti: Yüksek kanser riski nedeniyleiki memesi de alınarak protez takılmış meğer Jolie’ye... Bu gerçeği gizli tutmak yerine, kanserin gölgesinde yaşayan diğer kadınlara örnek olmak ve bir “seçenek”leri olduğunu hatırlatmak için açıkladığını belirtiyor yazısında. Annesini, henüz 56’sında kanserden kaybettiğini paylaşıyor. Eğer bu operasyon kararını almasaydı, belki, kendi çocuklarının da aynı şeyi yaşayabileceğine dikkat çekiyor. Şu an bir kadın olarak asla eksik hisset-me-diğini, çünkü bu operasyonla kanser riskinin %87’den %5’e düştüğünü müjdeliyor!Ve Brad Pitt’in, hem süreç hem operasyon boyunca yanında olduğunu belirtiyor.

YAŞAYAN İKON
Meme kaybetmeyi “kadınlığın kaybı” olarak gören (görmek zorunda bırakılan) herkesin ezberini bozdu Angelina. Sağlık için memelerden vazgeçen ve bunu cesaretle ilan eden en seksi bir kadın!Bu bir devrimdir, hanımlar beyler! Şimdi ya da bir gün... Kanserle memeler arasında seçim yapmak zorunda kalır ya da o durumdaki bir kadının yanında olacak olursak, Angelina’yı düşünmek hepimize iyi gelecek... Olası her cesur kadına, en vefalısından bir “Brad Pitt” diliyorum. Hastalıkta sağlıkta... Ölüm ayırana kadar... 

76 yıllık Botanik Bahçesi moving!?
İstanbul Üniversitesi’nin çığlığını duyan var mı? İÜ Fen Fakültesi’ne bağlı 18 dönümlük Botanik Bahçesi, bünyesindeki 4 bin çeşit endemik bitkiyle birlikte “taşınma” endişesi içinde...
- Sebep; Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, geçmişte bu arazinin Şeyhülislamlık’a ait olduğu iddialarına dayanarak hak talep etmesi...
- Rektör Yunus Söylet’in doğruladığı bu talep uygulanırsa bahçe “taşınacak”, yani bitkiler ölecek!
Bahçe sorumlusu Yrd. Doç.Dr. Erdal Üzen’in sözleri trajediyi ortaya koyuyor; “Savaşta bile bombalanmayarak hassasiyet gösterilen botanik bahçelerinin bu şekilde taşınması ve hasar görmesi, önemli bitkilerin kaybedilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez”
İÜ Botanik Bahçesi, 76 yıl önce Atatürk’ün davetiyle Nazi zulmünden kaçarak ülkemize gelen Alman bilim adamı Ord. Prof. Dr. Alfred Heilbronn tarafından kurulmuş, Türkiye’nin ilk botanik bahçesi. Ülkemizin sahip olduğu 11 bin çeşit bitki türünün 4 bini bu bahçedekorunuyor. Diyanet’in yol açacağı böylesi bir zarar hangi vicdana sığar? 

En “amele” yorumlar
Meme kanseri gölgesinde yaşayan kadınlar ve aileler için müthiş bir doping oldu Angelina Jolie. Gel gelelim, yerli ünlüler/gönüllüler dünyamız en “amele” tepkilerle karşıladı haberi. Ulusal ve sosyal medyaya yansıyan bazı yorumlar şöyle:
- “Angelina Jolie kestirmiş, ehe ehe.”
- “Brad Pitt’i düşünüyorum ben ya, eki kiki.”
- “Bilir misin sen o göğüsleri, ohş...”
- “Beğendiğim bir hatun değildi yeaa.”
- “Teyze-hala gibi oldu zaten artık, çocuklarla geziyor felan...”
Bu Nasıl Şov gibi programlarda memeleriyle karpuz kıran kadınlar var hani... Al bu “taşkafaları”, koy o memelerin arasına, hiç acıma!Bırak kırılsınlar.

Hello Tweetheart: “Biz kendimizi de çocuklarımızı da alkolden koruruz, siz bizi silahlardan, bombalardan, kavgadan, savaşlardan korumaya kafa yorsanız!” (@osanlisoy)

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı