• $13,4334
  • €15,2741
  • 795.017
  • 2042.08
12 Şubat 2013 Salı

İzmirliler okul çantasına ne diyor?

İzmirli öğrenciler için okul çantası demek OzPack demek artık. İstanbul'a gelişi niye bu kadar uzadı bilmiyorum ama İzmirli gençlik, kalbini OzPack'e fena kaptırdı. Cümle içinde kullanılışına bakalım dilerseniz önce:

- Kızla çocuk çarpıştı, fakat kızın kitapları yere dağılmadı. Çünkü kız ozpack kullanıyordu! (erminbegum) 
- İzmirli'nin kol kası ozpack taşıyarak oluşur. (gozdeduzgun)
- Hava ayaz mı ayaz bir elim cebimde. Çünkü öbür elimde ozpack var. Öğrenciyim ben! (ergununyolu)
- 7 yaşında çocukların elinde ozpack varsa burası İzmir! (uturkdogan)
- Üzerinde Audrey Hepburn olan ozpack benim olmalı! (ecembeser) 
- Yıl olmuş 2013 ozpack bilmeyen İstanbullular var. He o da bi çeşit çiğdem he! (brokolizade)  
Peynir ekmek gibi satıldığını gören herkesin 'Nasıl oldu da ben icat edemedim abi şunu?' diye hayıflandığı 'akıllı' bir klasör, OzPack. İthal değil 'yerli' bir icat üstelik. Genç endüstri tasarımcısı Osman Can Özcanlı'nın buluşu. Kalem, defter, kitap, cep telefonu, tablet bilgisayar, CD, kimlik, para gibi yanınızda taşımanız gereken her şey için özel ceplere sahip, 'kullanışlı', 'cool', 'kolay ulaşılabilir' ve 'sağlıklı' bir tasarım. Sırt çantası gibi omuzlara ve sırta yük bindirmiyor. İyi bir tasarımda olması gereken tüm özelliklere sahip kısacası.

AKILLI TASARIMIN SIRRI
Tasarımcısıyla tesadüfen tanışıp ayaküstü sohbet edince öğrendim ki; klasik Amerikan filmlerindeki kısa pantolonlu okul çocuklarının, kitaplarını kemer gibi bir bağ ile bir araya tutturarak taşımasından ilham almış Özcanlı. 12'den vurduğu ortada nitekim. Öğrenci trendi olduğu kadar genç iş dünyasının da en havalı arkadaşı olma yolunda ilerliyor. Köhne çapraz çantalar çöpe yani sayın şehirli. Emekli stayla artık onlar, demedi demeyin.

14 Şubat'ta terk edilmenin garantili yolları
Tüm diyetlerin kilo vermeye yönelik oluşu gibi, 14 Şubat önerilerinin tamamı da aşkı ateşlemeye yönelik. 'Kilo almak' için kılı kırk yaranları ya da boğucu bir 'ilişkiden kurtulmak' isteyenleri kimse düşünmüyor. Haksızlık! Bu nedenle, daha önce derlediğim '14 Şubat'ta terk edilme yolları' listemi tekrar ediyorum. Umarım işinize yarar. Eski moda, sıkıcı bir ayrılık konuşması yerine gelin 'yaratıcı' olalım, ha gayret:
- Buluşmaya büyük bir valizle gidin. Mutlu mutlu kıkırdayın ve 'Ben sana kaçtım' deyin.  
- Uzun ve ateşli gecenin sonunda 'Beni sevi-yor musun?' diye sorduğunda 'Sevdik ya!' diye tersleyin. Sonra da '14 Şubaaaattt!' diye el çırpıp ahtapot gibi sarılın...
- Uzun ve ateşli gecenin sonunda 'Ne o yorulmuşa benziyorsun, kontörün mü bitti?' deyip tepine tepine gülün.  
- İşyerinizdeki 14 Şubat partisine onu da çağırın. Patronun, burnunu yere yapıştırıp poposunu havaya dikmiş köpeğini göstererek, herkesin duyacağı şekilde; 'Hayatım bak! En sevdiğin pozisyon!' diye bağırın.  
- Ona istediğini verin... Ancak fazla ileri gitmeyin. Hararetin yükseldiği noktada aniden durun ve 'Fragman buraya kadardı. Filmin devamı nikahtan sonra!' deyin...

Hello Tweetheart: 'Bekarların %32'si Sevgililer Günü'nde her zamankinden daha erken saatte uyuyor.' (@uberfacts)

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.

Rusya-Ukrayna gerginliği nereye evrilir?

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın