• $8,0623
  • €9,6604
  • 460.804
  • 1408.14
22 Mart 2011 Salı

İşte geldim buradayım

Bir grup gazeteci ve akademisyenle yediğim yemek sonrası yataklara düşünce, Hürrem gibi beni de zehirlediler görüyor musun dedim. Tam Behzat Ç. amirime ihbar edecektim ki sadece gribe yakalandığım ortaya çıktı. Bu gelişme üzerine mümkün mertebe normale döndüm ve klavyemin başındayım sevgili okuyucu. Fakat itiraf etmeliyim ki, bu türlü hastalığın iyi bir yanı olmuyor değil... Galatasaray'ın 3G mağlubiyetini izlemekten muaf oldum mesela ben bu sayede. Ki Kanyon'daki özel gösterim için toplanan kader kurbanlarının 'taktım gözlüğümü maçı bekliyorum, görüntü şahane' şeklindeki safiyane tweet'leri hala gözümün önünde. Geçmiş olsun hepimize. Neyse ki saray fantezileriyle barışık bir konu var bugün menüde...

HAZODABAŞI
Geçtiğimiz hafta, 'ev içi mini hazlar ve sürprizler yaşamak' vaadiyle Conrad Otel'in deli manzaralı ultra lüks bir dairesinde toplandık gayet küçük bir grup davetli. 'Ev gibi hissedelim, ev tipi hazlar yaşatalım istedik' diyor proje sahibi Magnum ekibi. Bu etkinliğin bana Hazodabaşı'nı çağrıştırması da o araya denk geliyor işte... Şaka değil tatlar, kokular, dokular, renkler, tensel-görsel tüyolar, atraktif-dekoratif unsurlarla süren gece boyu bize koçluk yapan, hazlar konusunda fikirlerini ve performanslarını sunan uzmanlardı gecenin sürprizleri; food-artist Dilara Erbay, aroma-terapi uzmanı Ayşe Tolga, iç mimar Hakan Helvacıoğlu ve stil danışmanı Bahar Kongel.
Marketten çiğköfte almak yerine, çiğ somonla bizzat yoğurmak. Oda kokusu olarak fıs-fıslayan o tuhaf alet yerine bir kap suya birkaç damla saf yağ damlatıp kokusunu yakalamaya çalışmak. Kendi kozmetiklerimizi yapıp bedenimizle haşır neşir olmak. Alışverişte bir parça akıllı olup eşofman rutinini kırmak. Gardırop detoksuyla hafiflemek, sadeleşmek, tenhalamak. En az salon kadar mutfak-banyoya kafa yorarak çok daha keyifli ve huzurlu olmak... Gibi.

EV TİPİ HAZLAR İDARESİ
Yani, hazları artırmanın birinci yolu tembelliği terk etmek. İkincisi de özgür ve yaratıcı olmak. Evde temizlik ve çamaşırla uğraştığınız herhangi bir zamanı düşünün mesela. İşler bitip de etraf mis kokunca yaşadığınız da bir çeşit haz değil mi? Halis muhlis ev tipi haz... Yapılacak tek şey hazları çeşitlendirmek. Popoyu hep kaldıracağız ama. Kenarda bir yerde yapılmışı yok çünkü bu haz deneyimlerinin. İyi ki de yok aslında. Satın aldığımız her şeyden çabucak sıkılıyoruz çünkü. 'Haz' ise hala büyülü ve büyüleyici bir kavram bizim için. Mutlu olmak için küçük de olsa bir sebebimiz var o zaman. Yaşasın!

Kazak kolu boyu
Konar-göçer Türk boylarından ortaya karışık gibi duruyorsa da başlık yanıltmasın. Tarihle coğrafyayla değil şıklıkla ilgili konumuz. Kaçıranlar için özet: Kelebek'teki köşesinde ünlülerin fotoğraflarıyla stil avcılığı yapan Melis Alphan, Reha Muhtar'ın dirsek bilek arası sıvanmış kazak kolu boyuna itiraz edince çarşı karıştı. Reha Muhtar tozu dumana kattı. Cengiz Semercioğlu ve plaza arkadaşları, 'Hepimiz öyle sıvıyoruz, hepimiz Reha Muhtar'ız' dedi ve erkek tarafını tuttu. Takvim'den Arda Uskan çevresindeki tüm kadınların Melis'le hemfikir olduğunu, dirsekle bilek arası sıvanmış kazak-gömlek kolunun erkeği bir anda 'Amcam oğlu Musacık, eli kolu kısacık' ettiğini duyurdu. Eh bir şehir efsanesi de öyle ya da böylece yıkılmış oldu. Kimse kusura bakmasın da, işlevi mişlevi değil boyu her şeyden önemli bu defa... Lütfen!

Engin Altan Adonis
Bu hafta Kayahan tarafından ele geçirilen Beyaz Show'da gecenin tek sürprizi Engin Altan Düzyatan'ın göbeğindeki dövmeyi gösterme anıydı. Tişörtünü kaldırdığı esnada ekranı kaplayan göbek detayı 'dövme bahane, adonisler şahane' dedirten cinstendi. Bir Avuç Deniz'de de benzer kaslar pardon sahneler vardı da galadan sonra atılmış mıydı neydi o konu?! Tez sinemaya varıp bakıla...

<p>İrlandalı şair ve düzyazı yazarı James Clarence Mangan hem Osmanlı Divan şiirlerini çevirmiş hem

Türkiye aşığı İrlandalı şair: Mangan

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de