• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
31 Aralık 2011 Cumartesi

İleri stil ikonları

Hayranlık verici şeylerin ne zaman nerede karşımıza çıkacağı belli olmuyor. Bazen sokakta rastlıyoruz onlara; 60, 70 ya da 80'lik bilge bir hanımefendi... Son derece özenli giyinmiş. Eldiveninden şapkasına, küpesinden saç modeline, ayakkabısından çantasına, zamanı durduran bir zarafet. Bence, bir kadının hayatta erişebileceği en yüksek kariyer bu. Onlara rastlayınca arkalarından bakakalmamız bu yüzden. Sorgusuz sualsiz bir gülümsemenin yüzümüze yayılması bu yüzden. Bilmesek de, görmesek de hayatına ve o hayranlık verici duruşuna katkı sunan şeylere saygı duyuşumuz bu yüzden. Hepimiz içten içe biliyoruz çünkü 'sonsuz gençlik' peşinde koşmanın aslında ne kadar yorucu ve aslında ne kadar endişe verici olduğunu. Ve de mutluluğun, gerçekte hayatı ve kendimizi olduğu gibi kabul etmekten ibaret olduğunu.

ADVENCED STYLE VE MARIE CLAIRE
28 yaşındaki Amerikalı fotoğrafçı Ari Seth Cohen'e hayran kaldım işte bu yüzden. New York'ta yaşayan bir bloger kendisi. Ve yukarıda anlattığım hanımefendilerin New York'lu çılgın yaşıtlarına takmış durumda kafayı. Sadece hanımefendilere değil beyefendilere de tabii... 60 yaş ve üzeri stil sahibi kadın ve erkekleri fotoğraflayıp, Advenced Style adını verdiği blogunda paylaşıyor (advencedstyle.com) Chen. Ve yaptığı bu iş öylesine beğenilmiş ki, moda ve medya dünyasında gerçek bir fenomen haline gelmiş. Marie Claire dergisi, Ocak 2012 sayısında harika bir dosya hazırlamış ve şahane fotoğraflara yer vermiş Cohen ve bloguyla ilgili. Panpiş vs. türü yerli geyiklerden bunalan tümmm sayın güzel şeyler hak edene şiddetle öneriyorum. Hem Marie Claire'de ben de varım bu ay! 60 yaş ve üzeri stil sahibi kadınlar arasında değilim (!) reca ederim kalbimi kırmayınız, sayın aklı hinliğe çalışan. Medyadaki zeki sarışınların boy gösterdiği nefis bir prodüksiyonda yer verdiler, söylemesi ayıp. Unutulmaz sarışın Kim Novak olarak çıkmış bulunuyorum karşınıza - bkz. S. 98, sayın merak eden. Yeni yılın, kalbinize ve hayatınıza azami miktarda güzellik getirmesi ve 2012'nin bizim yılımız olması dileğiyle...
***
BİR FİLM: Madonna'nın ex aşkı Warren Beatty'in ablası Shirley McLaine'nin başrolde olduğu, The Evening Star - Akşam Yıldızı (1996), benim en sevdiğim filmlerden. Ve tıpkı yukarıda anlattığım gibi stil sahibi bir kadının hayatla tüm kavgalarını ve hem kendisi hem de ailesiyle gerçek mutluluğa erişme mücadelesinin şahane hikayesi olarak özetleyebilirim. Bu da benden size yeni yıl hediyesi, tabii eğer kabul ederseniz Jim.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak