• $15,8421
  • €16,7447
  • 927.493
  • 2394.83
5 Şubat 2011 Cumartesi

Hınca hınç

Sabah gazetesinden Hıncal Uluç, 'empati' yaptığını zannederek çok kirli bir yazıya imza attı dün. Taze bir ölünün ardından ağzına geleni söylemekle yetinmedi, geride kalan genç ve acılı adamın kalbine saplı kör bıçağı kanırta kanırta çevirerek taa derinlere itti. 'Yaşayan ölü' bellemiş zaten adamı. Hoyratlığı, zehirli dilini sakınmayışı ondan belki. Dürüstlükten, cesaretten, bildiğinden vazgeçmemekten dem vurmuş tribüne tribüne. Toprağa verilen genç kadını sokakta görse tanımayacağını, TV izlemezliğini vs. iftiharla köpürttükten sonra sadede gelmiş...
Falling in love'lara, one night stand'lere, ferman dinler dinlemez gönüllere, açık seçik ihanetlere, bekar evlerine, keratalara, testilere, 'bana annemi anlat'lara fütursuzca burun sokan... Aynı kafadaki kalabalıkların 'bravo Hıncal' naralarına çanak tutacak tespitler saydırmış. 'Böyle bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin... Kimse de, onu azize ilan ederek, gençliğin önüne 'Rol model' diye koymaya kalkmasın...' demiş. Bu ne kibir... Bu ne hınç... Aziz misin, cellat mısın, sütten çıkmış ak kaşık mısın, şaka mısın, kabus musun?
Kimse kimseyi azize ilan etmedi. Kimse bu dramdan 'rol model' çıkartmaya kalkmadı. İnsanlar sadece üzüldü. İki gün önce danslar edip kahkahalar atan çocuk ruhlu bir kadının ölümüyle şok yaşadı. Ve acıyı paylaştı. Hıncal Uluç tanımıyormuş. N'apalım yani? Birini son yolculuğuna uğurlamak için izin mi isteyecek ahali Hıncal'dan?
'İlker Yasin Solmaz'la ilgili tek satır yok... Asıl trajediyi yaşayan adamın adı geçmiyor neredeyse, haberler ve yorumlarda... İnsanlık ölmüş sanki...' diyor hışımla. Ölüsünü bağrına basmış o adam, Hıncal Bey. Ne söylensin, ne sorulsun, ne yazılsın istiyorsun?
Acılı insanların hayatını kurcalayıp daha da zorlaştırmaya kimin ne hakkı var? Hatalarıyla, sevaplarıyla, zaaflarıyla insanız hepimiz. Ad, soyad ve meslek hanemizden önce gelir insanlığımız. Ölüye hürmet ve saygı göstermek esasken ayıp değil mi böyle arkasından konuşmak? Bunca uzaktan. Bir zamanların yegane erkek dergisi Erkekçe'nin yaşayan efsanesisin sen. Zamanında 'keratalar'a önderlik ettiğin bu yaşam biçiminde 'delikanlı'lığın anlamı bu mu? Vah vah.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama