• $13,6145
  • €15,3161
  • 793.586
  • 1951.17
19 Şubat 2013 Salı

Harlem şeyk şekerim

Onlardan en 'azılısı' (popüleri) 'Harlem Shake' şu an. Danslı-müzikli-videolu sosyal aksiyonların en trendy'si... Youtube'a bakılırsa Harlem Shake yapmayanı dövüyorlar hatta Amerika'da. Sinirleriniz bozulana kadar izleyebileceğiniz kadar çok video var ve her an artıyor! Ofiste, metroda, kampusta, karlar altında, sular altında, açık havada, parklarda, meydanlarda, evlerde... Olay hep aynı başlıyor. Kasklı, maskeli ya da kostüme kafalı bir 'sivri' çıkıp bir ritm tutturuyor... Ve saniyeler içinde etraftaki herkes bu 'abuk' dansa dahil oluyor. Genel manzaraya bakıldığında, kimse kimsenin yaptığı hareketi yapmıyor. Herkes kendine özel bir şekil bulup ona 'dadanıyor'. Sonrası takılmış plak... Danstan ziyade 'sıtma nöbeti' gibi. Koca koca şirketler, üniversiteler, futbol takımları, şovmenler, haberciler... Herkes ama herkes kamera karşısına geçip Harlem Shake yapıyor. Ünlü showman Jimmy Fallon neyse de, Dr. Oz'un bile çok izlenen TV şovunda Harlem Shake yapışına bakılırsa 'reçeteli' bir çıldırma hali artık bu akım... Sırf Gangnam Style'ın pabucunu dama attığı için bile bağrıma basmaya hazırım ben. Bakalım bizden çıkacak ilk Harlem Shake'çiler kimler olacak? Ender Saraç'tan bekliyorum ben ilk bombayı...

Küçük Emrah mı Justin Bieber mi?

AKŞAM Pazar'da güzel bir dosya vardı ergen starlarla ilgili. Bir zamanların 'küçük' sonraların 'sanatçı' Emrah'ı, 'Bir zamanlar Türkiye'nin Justin Bieber'iydim' demiş mesela. Kesinlikle katılmıyorum! Batılı ergen starların dünyası ne kadar ışıklı, ne kadar parlak, ne kadar red carpet'sa, bizim ergen starların dünyası o kadar karanlık, o kadar acıklı, o kadar silleyi yemişti. Küçük Emrah, Küçük Ceylan, Küçük İbo... Ve o yolda telef olmuş kim bilir nice küçük yetenek. Ergen starsız gün görmek haramdı o zamanlar. Dünyanın bütün dertlerini yüklenmiş küçük omuzlar ve durmadan ağlayan ağlayan ağlayan o küçük suratlar... Kabus gibiydi! 'İdol' olabildiler mi peki? Tabii ki hayır. Kim, niye onlar gibi olmak istesindi ki? Ne şarkıları, ne filmleri, ne kılıkları ne de hayranları yaşlarına göreydi... Koca koca insanlardı bilakis onların kasetlerini dinleyip filmlerini izleyenler. Ve kendi içlerindeki çocuğa filan ağlıyorlardı muhtemelen. Küçük Emrah asla bir Justin Bieber değildi bu yüzden. Acı yoksa para yok buralarda evlat! Üzgünüm. Bu açıdan en olmuş örnek 'Hepsi' kızlarıydı sanırım ama onlar da çabuk büyüdüler sanki. Kısmet.

Şov dünyası
Rekortmen yüzücü Michael Phelps'in Bahamalar'da birlikte tatil yaptığı garson sevgilisi Sarah, 'Michael müthiş öpüşüyor. Çok çekici ve nazik' demiş.

Söyleyene değil sorana bak. Bizim magazinciler öpüşme soramadığı için bin yıldır aynı sorular tedavülde; 'Evlilik ne zaman?', 'Çocuk ne zaman?' 

Bruce Willis katıldığı bir şovun ardından, 'Yorgun olduğum için çok eğlenceli değildim. Sıkıcı olduğum için özür dilerim' demiş.

Batılı magazin şifreleri bizdekinden hayli farklı... Övme işini başkasına bırakan dünya starları, yeri olsun/olmasın durmadan özür diliyorlar. Bizimkiler gibi pohpohlarla yaşamıyorlar.

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!