• $13,5715
  • €15,3698
  • 790.863
  • 1979.83
14 Şubat 2013 Perşembe

Gündem notları

Sonra da yayıncı kanal CNN Türk tarafından sonlandırıldı. Üstelik Ayşenur Arslan'la da yolları ayırdığı söyleniyor kanalın. Büyük geçmiş olsun... Arslan'ın sessiz bırakılışı için üzgünüm. Ancak program için aynı fikirde değilim. Beki ile Arslan'ın 'şiddetli geçimsizliği' ekran başındakiler için işkenceden farksızdı çünkü. Ayşenur Arslan'a 'müstakil' bir program yaptırmanın 'ateşten gömlek' sayıldığı şu tek boyutlu ortamda 'cesur yürek' bir frekans çıkacak mı dersiniz bundan sonra?              
DİLEK HANİF: Ünlü modacı Dilek Hanif'in THY kabin görevlileri için tasarladığı fesli-kaftanlı kostüm fotoğrafı medyaya sızınca olanlar oldu. Sonradan anlaşıldı ki, o kıyafetler bir 'seçenek'miş sadece. THY'den onay ya da karar çıkmamış henüz. Fakat ortalık öylesine karıştı ki, kimse ikna olmadı bu açıklamalarla. Sonunda televizyona çıkıp yutkunarak, tekliyerek ve terleyerek şunu söyledi Hanif; 'Eğer o kıyafetler seçilseydi altına imzamı atmazdım!' İşte bu 'geri adım', tepkiye yol açan o imajdan çok daha 'kötü' bana göre. Bir tasarımcı, bir terzi ya da bir pazarcı, fark etmez... Tezgahındakini savunamayan insandan korkarım ben. Ya o malı o tezgaha hiç koymayacaksın ya da sonuna kadar arkasında duracaksın. Nokta. 

JAMİE GELİYOR: Hayranı olduğum ünlü yıldız şef, TV programcısı, seyyah ve yemek yazarı Jamie Oliver çok yakında, 'Jamie's Italian' adlı restoran zincirine Zorlu Center-İstanbul halkasını ekliyor. Şehir gezginleri, 2013'ün sonlarına doğru hayata geçecek restoran için gün sayarken bildirmeyi borç bilirim ki, Jamie'nin İtalyan restoranı şu sıra 'eleman' arıyor! Aşçılar, müdürler ve iyi yemek dünyasına girmek isteyenlerden kurulacak bu özel ekibe katılmak isteyenler; jamieoliver.com/italian/turkey adresi üzerinden başvuru yapabiliyor. İlgileniyorsanız kaçırmayın, bol şans!
VİSKİ: Sodayla mı, sek mi, buzlu mu alırsınız siz viskinizi bilmiyorum, ama benim favorim Çetin Altan imzalı olan... Üstadın yıllanmış romanı Viski, bu kış okuduğum en iyi şey. Eğer siz de benim gibi geç kalanlardansanız şiddetle tavsiye ediyorum. Türkiye pazarında boy gösteren bir viski markası olsaydım eğer, Çetin Altan'a ithaf ettiğim özel bir 'blend' çalışırdım acilen.
Drink'lerin yeni gözdeleri ünlüler malumunuz - bkz. Tuba Ünsal & Mirgün Cabas'lı vodka şenlikleri...

UMUTSUZ EV AŞIKLARINA

l
Nemli bir bezi karbonata yatırın ve pamuk kalbinizin üzerindeki lekeleri bu bezle saat yönünde ovun. Bu sayede kalbiniz hem yaz güneşi gibi parlayacak hem de geçmişin istenmeyen izlerinden arınacaktır.
l Hediye krizi ve umursamazlık nedeniyle sevgilinizi haşlayacaksanız, haşlama suyuna bir kaşık margarin ve bir - iki damla sirke koymalısınız. Böylece hem daha çabuk haşlanacak hem de vitaminini kaybetmeyecektir.
l Süt kaynattığınız kabın içine ters çevrilmiş fincan koyarsanız, fallarınızda çıkan 'kısmet', Sevgililer Günü'nde muhakkak kapınızı çalacaktır. Çalsa ne olur, çalmasa ne olur demeyin, deneyin...

HELLO TWEETHEART: '1.80 boylarında, zeki, kültürlü, esprili, yakışıklı, olgun ve kaslı olsun. Ketçap mayonez olmayacak. Bol patates. Turşu da koy abi.' (@ssizofrenik)

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı