• $13,1355
  • €14,9249
  • 756.32
  • 1816.57
24 Ocak 2013 Perşembe

Güler misin, ağlar mısın?

Galatasaray Üniversitesi'nin bir buçuk asırlık binasını harabeye döndüren korkunç yangın devam ederken yaşanan bir televizyon vakası var ki, altını kalın kalın çizmeye muhtaç ediyor insanı. Uzun aradan sonra ekrana dönen, bir zamanların 'parlak' ekonomi yorumcusu Yiğit Bulut imzalı bir vaka... Başlangıçta bir anormallik yok. Yangının odasında çıktığı iddia edilen GSÜ öğretim görevlisi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu ile canlı telefon bağlantısı yapıyor Bulut. Bildiklerini aktarıp 'Yuvamız, evimiz, geçmişimiz gözümüzün önünde eriyor' diyerek üzüntüsünü dile getiriyor Beril hoca... Yiğit Bulut ne dese beğenirsiniz bunun üzerine; 'Moraliniz bozuk şimdi sizin. Haftaya programı Başbakan Erdoğan'ın Dolmabahçe ofisinden yapacağız biz. Davetlim olarak buyurun gelin, Başbakan'a soru soran gazetecilerden olun. Bu da bizden moral hediyesi olsun size. Mala gelsin cana gelmesin, Beril hocam!' İşte böyle. 'Mal' söylemi öne çıktı ve büyük tepki çekti hadisenin ardından. Ama hayli 'jöleli/hediyeli' kısmı gölgede kaldı bana kalırsa. Ne dersiniz? Yorum sizin sayın 'sansürsüz'.

Celal ile Ceren'i niye izlemiyorum?
Ben de isterim gideyim herkes gibi gülüp eğleneyim... Ama filmin afişinde Celal'in giydiği o pijama bozması 'çirkin' şey yüzünden cesaretim kırıldı. Gökbakar kardeşlerin her röportajda sarfettiği 'Sanat filmi yapacağıma ölürüm daha iyi!' vurgusundan belli ki, işin 'sanat' boyutuna alerjileri devasa boyutta. Kendi bilecekleri iş kim ne karışır ancak korkarım; 'sanat yönetmenliği' de gümbürtüye gidiyor bu alerjileri yüzünden. Yoksa Celal'in giydiği o 'şeyi' bırakın afişte kullanmayı, sete bile sokamazsınız film dünyasında. Zevksizlik, uyumsuzluk, sıradanlık bile bir sanatın eseridir sinema dilinde. Ben yaptım olduyla bu kadar oluyor maalesef. Toplam hasılat (-) ben olacak bu gidişle gişe, üzgünüm. Benim yerime de gülün.

Yalan Dünya'nın parlayan yıldızları
Dizi iki hafta yayınlanmadı diye yüzümüz düştü topluca. Neyse ki bu hafta Yalan Dünya'mıza kavuştuk. Sezonun 'en parlak' tiplemesi, balkona musallat olan 'fettan komşu' rolüyle Zerrin (Derya Karadaş) bana göre. 'En zorlayan' tiplemesi ise, Nurhayat'ın abisi Bünyamin'di (Okan Çabalar) idi bana göre. Fakat son bölümdeki performansıyla resmen depara kalktı Bünyamin! 'Genç Bakış'ta soru sormaya kalkıp 'madara' olan öğrenci' performansıyla, 10 üzerinden 10 puanı haketti. Yeri gelmişken; Nurhayat'ın (Gupse Özay) Nasuh Mahruki ile olan son reklam serüvenindeki replikleri 'yıkılıyor!' tek kelimeyle. Eğer onları da Gülse yazıyorsa... Tutmayın beni öpüjem!
<p> </p>

Muhalefet liderleri Abdullah Gül'ün kapısını neden çaldı?

Van'da aracın çarptığı ayı tedaviye alındı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Kasım 2021)

2300 yılından geldiğini iddia ediyor! 300 yıl sonra neler olacak