• $7,4142
  • €9,0383
  • 442.576
  • 1542.45
21 Temmuz 2012 Cumartesi

Favori şezlong kitapları

Yaz başından bu yana herkesleri telaşlandıran, 'Şezlongları saran kitap hangisi olacak?' sorusunun cevapları belirmeye başladı, ortam şenlendi. İlk gelen bilgilere göre; Ahmet Ümit'in 'Sultan'ı Öldürmek' romanı ve Can Dündar'ın 'Aşka Veda'sı plajların popüler ikilisi olmuş bile.   

l Benim favorilerimden biri ise kesinlikle, aynı isimle sinemaya da uyarlanan 'Okuyucu' adlı romanıyla tanınan Bernhard Schlink'in 'Yaz Yalanları'... Şıpır şıpır eriyen çilekli dondurmalı kapağıyla, 'al beni al!' diye bağıran bu öykülerin aralarına biraz kum, biraz tuzlu su, biraz da öğlen uykusu çok yakışır.

l İkinci favorim, Zaytung Almanak. 'Dürüst, Tarafsız, Ahlaksız Haber' mottosuyla kafamızı gıdıklayan güncel, fantastik haber portalı Zaytung.com'un '2009-2011 Zaytung Almanak'ı April Yayıncılık'tan taze çıktı. Gülme garantisi ve havlu uçurmaz ebatlarıyla bir şezlongun olmazsa olmazı derim!

l Bir başka favorim yine kapağına vurulduğum, Kandemir Konduk imzalı 'Sahilde Buluşalım'... Daha güzel bir davet/emir cümlesi var mı şu mevsimde, sayın okuyan! Şezlongumda ve kalbimdeki yeri hazır bir macera bu roman benim için. (Şezlong desenli bir nevresime serilip dalabilirim de tatili beklemeden.)Diğer tercihler için twitter'a danıştım ve bakın neler döküldü:

l Oben Budak 'Falan Filan'... (@akinhuseyin)

l 'Bir kitap okudum ve şezlongtan düştüm!' demek isteyenler için Muhsin Mahbelbaf'ın 'Sultan Havuzu'... (@selcukland) *Dizüstü Edebiyat Serisi (@superpoisoned)

l 'Karatay Diyeti' (@Fuzunf)

l Sergun Ağar 'Aşkın Rengi Kurdele Pembesi', Hande Altaylı 'Kahperengi' (@grsy_byhn)

l Binbir Gece Masalları Serisi (@tambirleydi) *Bilumum FRP içerikli kitaplar (@cemsarioğlu)

l Pucca'nın üzerine tanımam (@banuozulas)

l John Fante, 'Toza Sor' (@drRinoplasti)
Bu kadar çeşit arasında umarım size uyacak birşeyler de vardır. Hayırlı, huzurlu, bereketli Ramazanlar ve rüzgarlı hafta sonları diliyorum.

İstanbul'da Olimpiyat olur mu?
Efes One Love Festival'in yediği son dakika operasyonunun teması neydi: 'Eyüp'te bira festivali olmaz!'... Peki, şuna ne dersiniz? 27 Temmuz'da Londra'da başlayacak Olimpiyatlara katılacak 10.500 sporcuya 150 bin prezervatif dağıtılacakmış. 17 gün sürecek oyunlar için her atlete 15 prezervatif düşerken, ABD Kadın Futbol Takımı kalecisi Hope Solo da durumu şöyle izah ediyor; 'Olimpiyatlarda çok fazla seks yapılıyor. Geçmişte, açıkta çimlerde seks yapan çok sayıda sporcu gördüm'. Şimdi başlıktaki soruya dönelim ve gerçekçi olalım: Sizce İstanbul'da Olimpiyat olur mu..?

Hope Tweet Hope:
Merhaba omzuna melek dövmesi yaptıran kadın.. Bak bu da koluna barkod dövmesi yaptıran arkadaşım Ali.. Hadi beraber tatile gidin siz, hadi.. (@ceriLevis)

<h3>Aşıda ikinci parti ne zaman gelecek?</h3><h3>BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLADI</h3><p>Başkan Erdoğan, Çin'

22 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hastane kapısında 5 gün sahibini bekleyen vefalı köpek Boncuk, dünya basınında

Malatya'da depremin izleri devletin yardım eliyle siliniyor