• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
28 Aralık 2010 Salı

Ekonomik özgürlüğün aşkla imtihanı

Cem Özer yapmaz diye umuyordum bu hatayı ama yaptı. Dün boşandı, bugün konuşmaya başladı. Katıldığı bir programda, 'Kadının, ekonomik özgürlüğünü kazanmasından dolayı böyle oluyor' demiş biten evliliğiyle ilgili. Duyan da sanır ki, Nurgül Yeşilçay ev kızıydı Cem Özer'le evlendiğinde... Sonra nasıl olduysa hatun bir işte dikiş tutturdu, kendi parasını kazanmaya başlayınca da kocayı boşadı (!) Kariyerinin en parlak döneminde evlenmedi mi Allah aşkına bu kadın bu adamla? Üstelik kendine ve sahip olduklarına öyle güveniyordu ki, bir çırpıda her şeye 'stop' deyip çocuğunu doğurdu, güzel güzel de büyüttü. Sonrasında da beklendiği gibi, kaldığı yerden pırıl pırıl döndü setlere... Üstelik daha da dişi, daha da cazip, daha da olgun-oturmuş bir Nurgül var artık. Ekran da, sinema da hem seviyor hem istiyor bu kadını. Bekarken de, evliyken de, anneyken de... Sorun yok.


Mutlu günlerde baş tacı edilen ekonomik özgürlük, aşk bitince niye tu kaka ediliyor hiç anlamadım dolayısıyla. Allah Cem Özer'e de iş rastlığı versin... Ama dengeler farklı olsaydı; maddi mecburiyetlerden dolayı yanında kalmaya devam edecek bir Nurgül'ün daha kıymetli olacağına da kimse inanmaz. Hem hangi erkek hayatındaki kadının, kendisine olan aşkı bittiği halde parasının yüzü suyu hürmetine yanında durmasıyla mutlu olur ki? Ha, yok mu öyle ilişkiler? Dolu. Ama o başka bir yazının konusu.


Diyanet ve sosyal medya
Yeni Diyanet İşleri Başkanı, Diyanet Dergisi'nde yayımlanan talihsiz bir demeçle gündemde. Başkana göre Facebook ve Twitter topluma zararlıymış. Bunu derkenki 'toplum'dan kastı ise işin en vahim yanı: 'Başta aile olmak üzere, kadın, çocuk, gençlik'... Acaba nasıl bir gaf yaptığını görebiliyor mu, Başkan Mehmet Görmez? Toplumun erkekleri her işte olduğu gibi İnternet'te de ehliyet sahibi, sağduyulu, vicdanlı, ölçülü, akıllı, mantıklı vs. fakat 'kadın, çocuk, gençlik' kısmı (her işte olduğu gibi!) sorunlu, zayıf, kollanmaya, akıl almaya muhtaç (!) Öyle mi? Gerçekten çok acı ve eski kafalı bir yaklaşım.  Başkan Görmez kendi evinde Facebook ve Twitter'la ilgili trafiği bu tonda yönetebilir, onların bileceği konu. Ama iş toplumsal boyutta teşhis ve tavsiyeye geldiğinde muhafazakar değerleri bu frekanstan yönetemeyeceği ortada. Toplumun gerisinde duran teşhislerde bulunmak yerine, Rahşan Gülşan'ın dün HT Magazin'de dediği gibi: 'Hemen birer Facebook ve Twitter hesabı açmalı Diyanet'. Topluma yaklaşmak ve gerçekten faydalı olmak istiyorsa tabii...


Tebrikler Nagehan ve Ozan
Yazar arkadaşlarım Nagehan Alçı ile Rasim Ozan Kütahyalı önceki gün yıldırım nikahıyla evlenmiş. Nagehan'ın babasının tedavi gördüğü hastanede hem de. Baba Rüştü Alçı'nın itirazına, 'gidin doğru düzgün evlenin çocuklar' demesine rağmen çift, 'sensiz olmaz baba' demiş, gelinlik-damatlık içinde, davetliler eşliğinde hastanenin yolunu tutmuş... Hasta yatağındaki bir babaya bundan daha büyük bir destek ve teselli olabilir mi? Tüm kalbimle kutluyorum Nagehan ile Ozan'ı. Evliliklerin oyuncak edildiği şu zamanda öylesine anlamlı ve büyük bir jest yaptılar ki. Dilerim onların mutluluğu Rüştü babaya şifa olsun... Allah mesut etsin.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''