• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
22 Ocak 2013 Salı

Eğlence salısı

Pazartesiyi atlatınca haftayı kolaylamış sayıyoruz bir nev-i. Salı olunca da hafiften karıncalanmaya başlıyoruz, ne yapsak ne etsek diye. Salı iyi geçerse göz açıp kapayıncaya kadar hafta sonu oluveriyor ne de olsa. Teşvikiye'nin favori buluşma noktalarından Reasürans Çarşısı, Nişantaşı gece hayatının da kalbi malum. Özellikle gece yarısı saatlerinde tıklım tıklım Reasürans koridorları. Salı eğlencesi de ayrıca meşhurdur pasajın. Yan yana sıralanmış nohut oda bakla sofa mekanların her birinden yayılan müzikler birbirine karışır ve hemen her yerde olduğu gibi buradaki eğlencenin de yaş ortalaması oldukça düşüktür. Renklidir, trendy'dir... Evet ama kıdemli gece gezginlerini 'bayan' da bir durumdur bir yandan bu tek boyutluluk. İnsan şöyle yemek sonu gidip hem güzel müzik dinleyebileceği hem de dostlarıyla buluşup sohbet edebileceği bir yer olsun istiyor... Reasürans'ın alt katındaki 37'de salı günleri sahne almaya başlayan Ebru Sezgin, tam da özlediğim şekil bir gelişmeye imza attı nihayet...

HİS'Lİ ŞARKILAR GECESİ
'His'li Geçmiş Zaman Şarkıları' adlı repertuvarıyla, sevgili Ebru var artık her salı, 37 sahnesinde. Pasajdaki eğlenceyi ve müziği 'büyüten' şahane bir hareket oldu bu. Pop müziğin altın döneminden o bayıldığımız şarkıları Ebru'nun güçlü sesinden dinleyince ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Avuç içi kadar mekanda buluşan birbirinden ünlü isimler de cabası; Deniz Seki, Burhan Şeşen, Cengiz Abazoğlu, Canan Anderson geçen salıdan aklımda kalanlar mesela. Yıllardır eğlence sektöründe kurumsal işler yapan Ebru'nun müziğe dönüşü muhteşem oldu yani. Saat 22'de başlıyor program. İster evde ister dışarıda bir yemek yiyip, üstüne his'li bir müzik ziyafeti çekmek, arabanız balkabağına dönüşmeden de evin yolunu tutmak istiyorsanız tavsiye ederim, sayın salı gezgini. İyi eğlenceler.

HSBC'nin hassasiyeti
'Bir kredi kartı kabusu' başlığı altında, bir arkadaşımın başına gelen kart dolandırıcılığını aktardım, geçen yazılardan birinde. Olayda adı geçen HSBC, şaşırtıcı bir refleksle cevap verdi konuya... Önce ajansı vasıtasıyla bana, benim aracılığımla da mağdur müşterisine ulaşıp konu hakkında detaylı inceleme yaparak, sorunu çözeceklerini bildirdiler. Ve aksaklığın, 'müşteri hizmetleri sorumluları'ndan kaynaklandığını kabul ettiler. Gösterdikleri hassasiyet ve geri dönüş için teşekkür ediyorum HSBC'ye. Dilerim, 'müşteri hizmetleri' kadrosuna verilen eğitimleri gözden geçirip gerekli takviyeleri yapar... Ve olası benzer sorunların önüne geçerler. Geçmiş olsun.

Kadın/Erkek farkı
- Seksi şarkıcı Beyonce 'Eşimle sevişmeden önce erotik şarkılar dinlerim' demiş.
G noktasına giden yol kulaktan geçiyor millet, bu taraftan!   
- Nejat İşler 'Ayılama bir herifim, tavladan, iddaadan, at yarışından hoşlanırım. Basitim yani' demiş.
Hoş geldin 'ayılama-seksüel'!

Hope Tweet Hope: 'Doktorun kapısından girince geçen hastalıklar ve bilgi işlemci gelince düzelen bilgisayar arızaları... Siz yok musunuz siz...' (@canselpoyraz)

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor