• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
25 Nisan 2013 Perşembe

Çocuk bayramı ile rüzgâr

Başbakan Erdoğan, Anıtkabir'deki 23 Nisan törenlerine yine katılmadı. "Rüzgârlı havaya çıkmasın" demiş doktor. Dünkü rüzgâr da sağlamdı doğrusu ama Başbakan'ın bu kadar "narin" oluşu şaşılacak şey yine de. Yorulmaz, uyumaz, yılmaz bir adam biliyoruz/görüyoruz ya kendisini... Resmi bayramlara rast gelen bu mazeretler, parçalanmış aile çocuğu gibi hissettiriyor T.C. vatandaşına. 

-Baba bugün doğum günüm, geliyosun di mi..? 
-Eee, üü, şeyy; A) Çok işim var B) Hastayım C) Kısmet


Çocuk sevgisinden şüphe ettiğimden değil -3'er 5'er sevdiğini iyi biliyoruz- ama "angarya"ya gelemiyor artık sanırım Başbakan. Ya da rüzgârlar bizim hissettiğimizden çok daha sert... 

Genç kızlar bu diziyi izlesin
İkon SATC karakteri Carrie Bradshaw'un ergenliğini anlatan Carrie Günlükleri'ni izliyor musunuz (cnbc-e)? Popkültürün, bizdeki gibi salt ünlü-sevicilik olmadığını ustaca ortaya koyuyor. Bizdeki sığ magazin diline pelesenk olan sanatçıların örnek olma/olmama meselesine ders oluşturacak, pırıltılı hayatlara bakışı nazikçe yontacak nice fayda var dizide. "Kimlik krizi" isimli son bölüme; popartın öncüsü Andy Warhol'un peruğu damga vurdu mesela... O saç ki, Warhol'un karakter tasarımının olmazsa olmazı. Bizde bir sanatçının "imitasyon" yanlarından tarafsız bir dille söz edilebildiğini düşünebiliyor musunuz? Bir Zeki Müren peruğundan mesela? Bir Bülent Ersoy ablalığından veya? Kafa göz yarmadan, kaş göz oynatmadan, yargılamadan, karalamadan söz etmeyi becerebildik mi hiç? Bizde faaliyet hep rutin hep kısır: "Vay sanatçı örnek olsun!" Niye? Çılgınca alkışlamakla domates fırlatmak arasında bir ayar tutturmayı beceremediğimiz için mi? Genç kızlar izlesin dememin en kritik nedeni de; dergilerin söylediği kadın olmak/olmamak konusunu içtenlikle sorgulaması... Salı akşamını (21:00) Carrie'ye ayırın, pişman olmayacaksınız.

Kürkün eceli?
Geçen gün Oya Aydoğan kürk sorusu üzerine, "Belki bizim kürkler eceliyle öldü? Kötü düşünmeyelim" demiş. Kendi paltosu için vahşet yapılmadığını, hazır ölmüş hayvanlar kullanıldığını düşünmeyi iç rahatlatıcı bulanlar olabilir Aydoğan gibi. Fakat gerçekler bambaşka kürk endüstrisinde.

- Ölü hayvanın vücudu soğuyup taşlaştığı için kürkünü yüzmek çok zahmetli. İşlem sırasında zarar görüp ziyan olma riski var ayrıca kürkün. 

- Bu nedenle, özel yetiştirilen/avlanan hayvanlar "canlı canlı", "sıcak sıcak" öldürülüp yüzülüyor kürk çiftliklerinde. 

- Perişan halde 10 dakika daha "can çekişmeye" devam ediyor kan revan içindeki hayvanlar. 

- Yastık yorgan ve montların gözdesi kaztüyleri de, kazlar "hayattayken" elde ediliyor. Hayvanlar çığlık çığlığa haykırarak çırılçıplak kalana kadar yolunuyor yolunuyor yolunuyorlar insan eliyle. 

- Peta'nın videolarını izleyip gerçekle yüzleşin lütfen. Bakın bakalım iç rahatlığını, vurdumduymazlığı sürdürebiliyor musunuz?

Hello Tweetheart: "Ömrümüzün yarısı hayatımızdan gidenleri düşünmekle, diğer yarısı da kaybettiğimiz koli bandının ucunu aramakla geçiyor." (@BekirDeveli)

 

 

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi