• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
31 Mart 2011 Perşembe

Caddebostan'da yastıklı randevu

2008'den bu yana her yıl nisan ayının ilk cumartesisi 'International Pillow Fight Day' - Uluslararası Yastık Savaşı Günü olarak kutlanıyor. Maksat gülelim, eğlenelim, kaynaşalım. Hem de bedavaya. Dolayısıyla bu cumartesi, dünyanın hemen tüm büyük şehirlerinde kalabalık randevular var. Geçen yıl sadece İstanbul'daki aktiviteye 2500 kişi katılmış ve 2 saat sürmesi planlanan savaşlar tam 3,5 saat sürmüş. Ellerinde kalan son kumaş parçasına kadar direnen katılımcıların olay yerini terk ederken tamamıyla tatmin olmuş halde oldukları kaydedilmiş. Etkinlik geçen yıl olduğu gibi yine Caddebostan sahilinde gerçekleşecek bu cumartesi. Şehir hayatının stresini atmak için yastığınızla beraber 17:30'da Caddebostan'da olmanız yeterli. Kafaya bir tane yediğiniz gibi oyuna dahil oluyorsunuz. Uyulması gereken önemli kuralları da ihmal etmeyelim tabii:

- Gözlükler mutlaka çıkartılacak.  
- Başlama sinyali beklenecek.
- Kuş tüyü yastık kullanılmayacak, kuşların tüyleri yolunmayacak.
- Temizlik için çöp poşeti ve yardımcı ekipman getirilecek.

Etraf feci dağılıyor haliyle. Beraber dağıtılanlar beraber toplanacak. Çünkü bu etkinliğin sahibi, katılımcılar. Günün içeriğini istediğiniz yönde belirlemeniz için de çağrıda bulunuyor organizatörler. Hazır seyirci bulmuşken müzik, dans, şiir, sihir Allah ne verdiyse sergileyebilirsiniz. Cömert olun ve mutlaka çocuklarınızı da dahil edin bu yaramazlığa. Siz yastıklarla birbirinize hücum ederken ben İspanya'da olacağım. Gittiğim şehirde yok bu etkinlik maalesef. Yastıkları savururken ara ara 'Buuuu Sevim için' diye haykırırsanız çok mesut olacağım. En kötü gününüz böyle olsun. 
Not: Etkinliğin adresi: http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=176898219023805)

Boğaziçi'nin Lady Gaga'sı
Bağımsız müzisyen Banu Ünüvar'dan söz ettim daha önce size (Hey Carla! Bana da birini ayarlasana). Türk pop camiasında pek bilinmiyor ama Fransızlar ona bayılıyor. 'Boğaziçi'nin Lady Gaga'sı' diyen de onlar zaten. Nicolas Sarkozy'nin karısı Carla Bruni'ye seslendiği matrak şarkıyla büyük bir ivme yakaladı Banu. 
Lüks limuzini içinde elinde kadehi defile defile gezen, frapan giyimli bir kadın olarak kliplendirdiği fettan şarkı 'Le Scandale doux par Banu' 2010'da piyasaya çıktı ve kısa bir sürede başta internet siteleri olmak üzere Fransız yayın grubu TF1'e bağlı haber kanalı LCI ve France 5 gibi kuruluşlarda patladı. Manken-müzisyen meslektaşı Carla'nın Nicholas'yla evlenmesi üzerine dökülmüş bu beste ve sözler Banu'nun kalbinden: Söyle Carla söyle bebeğim/Nasıl bir başkan bulabilirim?/Ben de Fransa'da okudum/Ben de Nice, St. Jean ve Paris'e bayılıyorum/Her yaz Provence'a ve St. Tropez'ye gidiyorum/Şampanyaya, şaraba ve tarte flambeye bayılıyorum/Ama ben yalnızım, ben de bir koca istiyorum..!  
BEYAZ ATLI PRENS UYUYOR MU?
Notalar arasında beyaz atlı prensini arayan bu çılgın kızı neden bizim kanallarda göremiyoruz bir türlü anlamıyorum. Geçtiğimiz haftalarda Okan Bayülgen'in konuğu olmuş ama öyle geç bir saatti ki muhtemelen hepimiz uyuyorduk. Buradan tüm programcılara istek yapıyorum ve soruyorum: Banu Ünüvar'ı izlemek için daha neyi bekliyoruz?

<p>Belarus'ta askeri darbe planladığı iddia edilen kişilerin videosu ortaya çıktı. Belarus'ta gizli

Belarus'ta gizli kamera ile kayda alındı: 1 numaralı görevin onu ortadan kaldırmak

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı