• $15,8664
  • €16,818
  • 940.829
  • 2393.61
9 Temmuz 2011 Cumartesi

Bon Jovi'yi beklerken

18 yıl önce nasılsa gelmez bunlar diye konsere saatler kala biletimi birine vermiş ve herkesin vuslata erdiği gecede kek gibi kalakalmıştım. Hoş sade Jon Bon Jovi değil, erkekler hakkında sık sık yanlış kararlar verdiğim depresif yıllardı. Yirmilerin bittiğine şükrederim bu yüzden daima. Siz bu yazıyı okurken konser bitmiş ve ben 18 yıllık kek mertebemden istifa etmiş olacağım nihayet. Dolayısıyla şu an başka şey düşünemiyorum ve heyecanı bastırmak için konular arası sörfe davet ediyorum:  
TDK'DAN PANPİŞ AÇILIMI
Sabahın erken saatlerinde twitter'a düşen TDK (Türk Dil Kurumu) sayfası son günlerin en yaratıcı esprilerinden oldu ve büyük ilgi çekti. Yeni başlayanlar için özetlemem gerekirse; şarkıcı Hilal Cebeci'nin twitter'da takipçilerine 'panpişlerim' diye seslenmesi ve yatmadan önceki cesur pozlarını paylaşmasıyla ortamı 'panpiş' rüzgarı sardı son günlerde. Ve bkz. TDK'da nasıl karşılık buldu ve cümle içinde kullanıldı sözcük (hafta sonu neşesi niyetine):
Panpiş: 1.Sevilen, güvenilen, yakın arkadaş, gönüldaş, iyi anlaşılan kimse, düşman karşıtı: 'Ben giderim adım kalır / Panpişler beni hatırlasın' - Aşık Veysel 2. Erkek veya kadının evlilik dışı ilişki kurduğu kimse; zamazingo: 'Bir panpişi vardı, belalı, çapkın bir delikanlı' - H. R. Gürpınar 3. Sahibine sevgi gösteren hayvan: 'Köpek insan panpişi bir canlıdır'.   
'HEDİYELİK' KIZLIK ZARI KANI
'Adamlar bunu da yapmış!' diye vermiştik haberi yıllar önce Cosmopolis'te. 'Çinliler sonunda çakma kızlık zarı kanı yaptı, özellikle Arap ülkelerinden yoğun talep görüyor' demiş ve 'Türkiye'ye de gelir mi dersiniz?' diye de sormuştuk. İşte yıllar önceki o sorunun cevabı geçtiğimiz gün Antalya Gümrük Muhafaza Ekipleri Müdürlüğü'nden geldi. Stoksuz e-ticaret yolsuzluğu baskınında 45 adet Çin işi 'yapay kızlık zarı kanı' ele geçirildi. Google'dan araştırarak ürünün ne olduğunu teşhis eden ekipler gibi ahali de şaşkın.
Soru: Peki, yapay kızlık zarı kanı nasıl kullanılıyor?
Cevap: Özel kutusunda hava geçirmez jelatinle kaplı, biri deneme amaçlı 2 paket yapay kızlık zarı kanı mevcut. Jelatin açıldıktan sonra yapay kan şeffaf paket içinde vajinaya yerleştiriliyor. Özel bir kimyasal maddeden oluşan şeffaf paket, vücut ısısında 15 dakika içinde tepkimeye geçerek kendini yok ediyor. Çakma kan tıpkı gerçeği gibi akıyor ve böylece kullanıcı yeniden bekaretine kavuşmuş oluyor. Meraklısına bundan ala hediyelik eşya 'vermek' zor kanımca (!)
FARE POLEMİĞİ
Hafta kapanışına en uygun haberlerden biri de Yiğit Bulut'un, Kalamış Marina'daki meşhur bir et lokantasında bir fare tarafından ısırıldığı iddiası. Söylentiye göre kedi büyüklüğündeki fare, Bulut'un ayak parmağını fena dişlemiş. Marina'da sık vakit geçirdiği bilinen Bulut dünkü yazısında, 'Sevgili dostlarım, müsterih olun; beni fare falan ısırmadı' diyerek haberi yalanladı. Gazeteport ise, o farenin garsonların elinden kurtulamadığını ve Yiğit Bulut'u ısırmanın bedelini canıyla ödediğini yazdı. Bu haberden dersle, restoranlardaki kedi nüfusunun kıymete bineceğini umarak seviniyorum, sayın bardağın dolu tarafına bakan.
İKİ PROGRAM BİRDEN
Bugün saat 18:00'de Dizikolik'te sevgili Esin Övet ve Bekir Hazar'la dizilerin sezon finallerini masaya yatırıyoruz. Dizi Nostalji serimizin konuğu ise 80'lerin efsane dizisi, 'Dallas'.  
Saatler gece yarısını on geçtiğinde ise (00:10) Sosyal Medya'da Serdar Kuzuloğlu'yla canlı yayında olacağım. Bekleriz, sayın uykudan önce sosyalleşen.

Home Tweet Home:
Değişkenlik gösterse de cumartesi 14-15
knot ile başlayan rüzgar, 20
knot ile devam edecek - twitter.com/IWC_Turkiye  -Rüzgarlı bir tweet'le kapattık günü. IWC'yi (Istanbul Windsurf Center) takip ediniz, ettiriniz. Sevinçli hafta sonları.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister