• $13,5123
  • €15,3018
  • 798.619
  • 2011.16
16 Şubat 2012 Perşembe

Bardağın dolu tarafı

Yaygın olarak yalan dolana, kopyala yapıştıra, fitne fücurluk etmeye, fanatik ihtiraslar saçmaya yarasa da hayırlı şeylere de vesile olabiliyor şu interaktif medya. En güzel örneklerinden biri; geçirdiği yüz nakli operasyonuyla dünya tıp literatürüne giren Uğur Acar hakkında. Yeni yüzünü birkaç gün önce aynada gören Uğur'un dokunaklı macerası umut vermeye devam ederken, haber ve fotoğrafları dünya basınında da yer buluyor ve tüm dünyadan Uğur'a dost mesajlar yağıyor. 'Yeni yüze evlilik teklifleri yağıyor' başlığını yakıştırdı basın dünyamız bu habere. Ancak, dünyanın bir köşesinde 'ilk gülüşünü' merak eden bir insanın var oluşu, evlilik tekliflerinden daha güçlü bir 'ilaç' bence. Dilerim nakil bekleyen diğer hastalar da Uğur kadar şanslı olsun. İşte o mesajlardan bazıları:

HARİKA OLMUŞSUN ADAMIM!
- Kendine güven dostum. Ameliyat izlerin geçtiğinde benden bile yakışıklı olacaksın... Ayrıca sakallı halin daha güzel. (Alan/India Wells)
- Çok cesursun. Umarım kısa sürede iyileşirsin. (Nicole/İngiltere)
- Evlenmek istediğini söylüyorsun. Biraz daha genç olsaydım seninle evlenirdim... Bence çok yakışıklısın. (Jane/New York)
- Harika olmuşsun adamım. Melekler seninle... (Dee/ABD)
- Çok dokunaklı. Umarım aradığın mutluluğu yeni yüzünle bulursun. (Meg/ABD)
- İnanılmaz bir hikaye. Ve sen bu hikayenin cesur başrol oyuncususun. (Zizi/İngiltere)
- Çok tatlısın. Yeni görünüşün harika olmuş. Bence kalbin de çok güzel olmalı. (Obuma/Colorado)
- Doktorlar harika bir iş çıkarmış. (Rakesh/Hindistan)
- Tek kelimeyle muhteşem. Seninleyim dostum. (Paul Davis/York) 
- İlk gülüşünü görmek isterdim. (Lorna/İngiltere)

'Çöpçü' bunu hak etmedi
Duyduğum en güzel hikayelerden biriydi, Maltepe Yalı Mahallesi'ndeki 'Çöpçü' heykeli. 17 yıl boyunca o mahalleye hizmet eden, temizlik görevlisi Gazi Ceran'ın heykeli... Mahalle sakinlerinden, heykeltıraş Güner Yener tarafından yapılmış ve mahalleye hediye edilmiş. 2009'da mahallelinin isteği üzerine meydandaki parka dikilmiş ve açılışını da, Belediye Başkanı Mustafa Zengin yapmıştı. Yaşarken heykeli dikilen o muhterem emekçi Gazi Ceran da törene katılmıştı. Ne müthiş bir şeydi. Emeğe lafta değil özde saygıydı. Sadece bu devirde değil herhangi bir devirde, eşine az rastlanacak bir vefaydı. İşini seven, işini hakkıyla yapan insanlar anıtıydı o... Taa ki 20 gün önceye kadar. Şehir eşkıyaları 20 gün önce saldırmış, yerle bir etmiş 'Çöpçü' heykelini.
HİZMET SIRASI MUSTAFA ZENGİN'DE
Kaidesinden sökmüş, parçalara ayırmış, tabelasını yok etmiş, ciddi şekilde zarar vermişler Çöpçü'ye. Heykeltıraş Güner Yener, bir sabah meydana geldiğinde yerde yatar halde bulmuş Çöpçü'yü ve bakın ne diyor (Radikal'den Aram Ekin Duran'ın haberi); 'Hemen yardım için belediyeyi aradım ama yanıt alamadım. Gittim belediye yetkililerine. Bana 'Zararın ne kadar tutar' diye sordular. Oysa ben para istemiyorum. Bu heykeli de para karşılığında yapmadım. Esnaf ve çevre sakinleri de çok üzüldü, herkes yeniden dikilmesini istiyor.' Belediye Başkanı Mustafa Zengin'e seslenmek farz dolayısıyla buradan: Bu sesi duymak zorundasın Sayın Başkan. Sefil heykel düşmanlarının; emeği, saygıyı, vefayı, birlik beraberliği böyle rasgele, böyle hoyratça yerle bir etmesine göz yumamazsın. 'Çöpçü' ve Yalı Mahallesi senden hizmet bekliyor.

Home Tweet  Home:
'İnsan gündüzleri Cem Yılmaz, geceleri Halil Sezai.' (metinkazdal)

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı