• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
21 Haziran 2011 Salı

Amy Winehouse, çabuk odana!

Bir gün kala iptal olan Amy Winehouse konseriyle ortama kal geldi. Bilet paralarının iadesiyle ilgili detay bilgi yok henüz. Yanar döner, son dakikacı motivasyonum sayesinde maddi hasarsız yırttım ben hadiseden. Darısı bilet sahiplerinin başına. Ama skandalın boyutu öyle böyle değil bu kez. Devasa bir kriz söz konusu. İptal olan ilk etapta İstanbul ve Atina konserleri gibi görünse de yirmi ayaklı falan koca bir turnenin tümden iptali gündemde. Hem sanatçı hem de organizatörler için 'kıyametle' eşanlamlı hale dönüşmesi ise an meselesi durumun. Çünkü dünya konser tarihi için, bu şiddette talep gören bir turnenin iptali resmen bir ilk. Zarar ziyan o biçim. Üstelik Amy'nin skandal kraliçeliği öylesine tescilli ki, sigortacılar resti çekeli çok olmuş. Dünyadaki tüm sigorta şirketlerinin kara listesinde. Risk oranının %50 olduğunu okumayı yeni sökmüş bebeler bile biliyor. Konserleri sigortalanamadığı için de bir Amy konseri anlaşması, kumardan farksız bugün organizatörler için.

KAYBEDENLER KRALİÇESİ OLMA YOLUNDA
Bir önceki Belgrad konserinde fiyasko bir performans sergilediği için seyirci tarafından yuh'lanan ve sahneyi terk eden Amy, turne iptaline kadar varabilecek bu skandalın faturasını çok ağır ödemek zorunda kalabilir. Öyle ki, uğradıkları zararın haddi henüz hesaplanamayan organizatörler toplamının, hukuk yoluyla Amy'nin bugüne kadar kazandığı her şeyi elinden alabileceğini konuşuyor müzik dünyası.

KONSER DEĞİL TRAJEDİ
Alkol ve madde bağımlılığı deyince uzaktan kaptıramıyor insan, 'değer mi, içmesin o kadar' filan diyor ama Belgrad konserindeki görüntüler maalesef durumun vahametini ortaya koyuyor: Şarkıyı unutmak, sendelemek vs değil, kadın resmen kriz geçiriyor sahnede. Kendine sarıla sarıla zapt etmeye çalışıyor bedenini ve ruhunu üşüten şeyleri... İnsanın içi eziliyor. Ona kim ne kadar yardım edebilir bilmiyorum ama lütfen konsere çıkartmayın artık. Büyü yeteri kadar bozuldu. Bir gün sahnede yere kapaklanacak ve öldüğünü anlamayıp ıslıklayan seyircinin gözü önünde can verecek. Bu trajik 'şovun' biletleri artık ne satılsın ne de alınsın... Ne o olay yerinde olmak ne de o video'ya maruz kalmak istiyorum. Benim için Amy faslı, konser anlamında bitmiştir. Ona da iki çift lafım var...

DİNLE AMY DİNLE BEYBİ
Bir yerde rastlaşırsak ayakta durabilmen için omuz veririm, kusmaya kalkarsan iğrenmem (söz) hatta saçlarını seve seve tutar geleneksel kız kardeşliğimi de yaparım... Ama o halde sahneye çıkmak için inat edersen yemin ederim acımam, Firdevs Hanım'ın Bihter'e attığı tokadın tıpkısını basar: 'Kendine gel sen Amy Winehouse'sun, şu haline bak! Defol odana, ayılana kadar da çıkma' diye şarlarım. Şarlarım çünkü bazen tüm gereken, insanı bizzat kendinden korumak. Ne kadar büyürsek büyüyelim, ne kadar sahnelerin yıldızı, ne kadar bilmem nelerin efendisi olursak olalım... Gün olur en çok ihtiyacımız olan şey; kırbaç gibi şaklayan sesiyle bizi odamıza marş marşlayacak bir Bayan Rotenmayer olur. Alpler'den inip kalplere konan al yanak Heidi'mize dünyayı dar eden Bayan Rottenmeier hani... Anladın di mi Amy'cim. Cin gibi kızsın, anlarsın tabii. Onun için topla kendini. Böylesine eşsiz bir varoluşun bedeli bu kadar ağır olmamalı. Bırak n'olur kendini yok etmeyi. Seni üşüten rüzgarların bir an önce dinmesini, içindeki canavarın bir parça da olsa evcilleşmesini diliyorum. Gözüm üstünde sister. Hoşçakal.

Home Tweet Home:
Twitter yoktu o zaman, Michael Jackson iptalini İnönü Stadı'na doğru yürürken Gümüşsuyu yokuşundaki 'pilavcı'dan öğrenmiştik - twitter.com/fisbecer

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak