• $17,9612
  • €18,2917
  • 1017.83
  • 2980
6 Kasım 2012 Salı

Altın maratonda koşalım mı?!

Avrupa'da kızlar teklif ediyormuş' efsanesini altüst etme fırsatı ayağıma gelmiş, ben bu golü kaçırır mıyım sayın okuyan! İşte buraya yazıyorum; Avrasya'da yazarlar teklif ediyor(!) hahaytt. Peki şöyle izah edeyim, geleneksel Avrasya Maratonu'nu biliyorsunuz...
11 Kasım Pazar günü 34. kez koşulacak ve kıtalar bir kez daha adım adım buluşacak İstanbul'da. Bu özel deneyimi hala yaşamadıysanız, durduğunuz kabahat. Ben daha önce yaptım, yine yapacağım. Bir kez yapınca bir daha istenen şeyler arasında, uluslararası yol yarışımız Avrasya. Yarış deyince, koşmaya soğuk bakanlardansanız da mesele yok yürümek serbest.

34. AVRASYA MARATONU KAYIT BULUŞMASI
Maksat spor olsun ve 'İstanbul' markası büyüsün... Bu yıl Gold Label/Altın Kategori unvanı alarak 'dünyanın en iyi 16 maratonu' arasına giren organizasyonun medya sponsoru, üç yıldır AKŞAM gazetesi. Dolayısıyla ben de evin insanı olarak davet ediyorum sizleri maratona. 'Ben bir kafama danışayım' diyorsanız da, şunu öneriyorum; Ben kayıt için, Cuma (9 Kasım) saat 14.00'te İstanbul Kongre Merkezi'ndeki (Lütfi Kırdar) Maraton Fuarı'nın ikinci gününde, AKŞAM standında olacağım. Arzu eder de gelirseniz hem tanışırız, hem kayıt yaptırırız! Ne dersiniz sayın okuyan? Yalnız bırakmazsınız di mi? Önce kayıt, sonra ver elini Avrasya. 88 ülkeden 13 bin sporcu katılıyor bu yıl. Halk koşusuna ise 120 bin kayıt alınacak. Bir sensin noksan anlayacağın sayın okuyan. Sensiz olmaz...

Full Art Prize (FAP) heyecanı
KRALİYET ajanı Bond köklerine döne dursun, aksiyonda kendisini solluyorum şu ara. Bir yandan maratona hazırlanırken bir yandan da 'Türkiye'nin ilk güncel sanat ödülleri' gecesinin sunumuna hazırlanıyorum. Full Art Prize (FAP) adıyla bu yıl birincisi gerçekleştirilecek olan ödüller, 7 Kasım Çarşamba-Hasköy Yün İplik Fabrikası'nda sahiplerini bulacak. Önce organizasyonun kahramanlarıyla, günün Artist'ini olay yerinden canlı aktaracağız Skytürk360'ta. Sonrasında ise ödül törenine geçip sanatçıların bu ilk ödül heyecanını paylaşacağız. Full Art Prize, Türkiye'de üretilen güncel sanatı ve sanatçıları keşfetmek, daha büyük kitlelerle buluşturmak, sanatçıların yeni projelerini gerçekleştirmesine destek olmak ve bir güncel sanat belleği oluşturmak amacıyla hayata geçiyor... Bu ilk yılın yarı finalistleri; Alper Aydın, Aslı Çavuşoğlu, Burak Delier, Elmas Deniz, Işıl Eğrikavuk, Özgür Erkök, Mehmet Fahracı, Zeren Göktan, Borga Kantürk, Tayfun Serttaş, Serkan Taycan, Cengiz Tekin, Gözde Türkkan. Herkese başarılar, büyük jüriye kolaylıklar ve güncel sanata daha nice ödüller diliyorum. Bakalım 25 bin TL'lik büyük ödül ilk kimin olacak?

Hope Tweet Hope: 'Maslak'ta 1453 projesi de bittikten sonra oraların trafiğinden sadece atla seyahat edebilir duruma geleceğiz. Evlere ahır da lazım!' (@SerkanBalbal)

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Bayiden 3 milyon TL'ye sıfır lüks cip aldı hayatının şokunu yaşadı

Bakan Soylu paylaştı! Daha önce hiç böyle görmediniz

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler