• $12,8705
  • €14,5689
  • 738.317
  • 1808.79
25 Ekim 2019 Cuma

Şimdi moda 'Mücevher Elbiseler'

Kadınların en vazgeçilmez aksesuarı tabii ki mücevherlerdir. Üzerinde en basit bir kıyafette bile pırlanta bir yüzük, elmas bir kolye, altın bir küpe mutlaka bulundurur her kadın. Moda sektörü de kadınların bu zaafını çok iyi bildiği için, taş, pul, payetle süslenilebilen elbiseleri, şimdi mücevher görünümlü swarovski kristal taşlarla renklendirdiler. İlk olarak gelinliklerde gördüğümüz ışıltılı taşlarla süslenmiş bu moda, şimdi tamamıyla elbiselerde. Hatta sadece elbiselerle kalmayıp, tulum, pantolon, ceket vb. birçok parçada olacak. 2020 yılında her yer ışıl ışıl diamond elbiselerle donanacak belli. Şimdiden gardırobunuzda bir diamond elbise bulundurun derim.

KISA SAÇLI GÜZELLER

Herkesin kolay kolay cesaret edemediği kısa saç modasına uyan güzeller arasına Songül Öden de katıldı. Kadın uzun saçlı olur klişesi son yıllarda tarihe karıştı. Çünkü günümüzün kadınları hem rahat hem konforlu bu saç modelini öyle güzel taşıyorlar ki, kısa saç akımı hızla yayılmaya devam ediyor. Kuaförlerde saatlerce kalmayı zaman kaybı diye düşünen, yoğun tempoda çalışan, sporunu düzenli yapan kadınların zaman tasarrufu yapmasını sağlayan bu modelin en çok yakıştığı güzellerimizi aşağıda sıralıyorum.

- BERGÜZAR KOREL: Uzun saç da çok yakışıyordu ama kısa saç çok havalı yaptı kendisini…

-TUBA BÜYÜKÜSTÜN: Her daim kısa saçtan vazgeçmeyen ve güzel yüzüne çok yakışan isim.

-SILA: Uzun sarı saçlarını bıraktı ve sarı kısa modern saçlar kendisini daha genç gösterdi. Son dönemde saçlarına kaynak yaptıran Sıla’nın her iki hali de güzel aslında.

-GÜLBEN ERGEN: Kısa saçın en yakıştığı güzellerden…

-DEFNE SAMYELİ: Kısa küt saçlarıyla genç kızlara taş çıkartacak güzellikte.

-DENİZ AKKAYA: Bu dönem biraz uzatmış olsa da kısa saçın yüzüne en çok yakıştığı güzellerden

-EMEL MÜFTÜOĞLU: Kısa saç modellerinden hiç vazgeçmeyen ve kendine yakıştıran isimlerden.

-SEZEN AKSU: Kısa küt kesim denilince akla ilk gelen isim…

SİZCE DÜNYANIN EN GÜZEL KADINI KİM ?

Birinci ve ikinci güzelleri öğrendik. Bunu da belirleyen İngiltere’de altın oran ölçülerine göre yapılan bilimsel bilgi. Bella Hadid bu ölçülere göre %94,35 ile kusursuz güzellik olarak belirlenmiş. Ardından da Beyonce geliyor. Bu ölçüler tamamiyle ağız, burun, dudak, göz orantılarına göre hesaplanıyor. İkisi de dünyaca ünlü ve birbirlerinden çok farklı fizik ve yüz yapılarına sahip. Ama kendi dallarında kesinlikle çok büyük iki isim. Bella Hadid’in güzelliği birçok kişi tarafından eleştirilmesine ve estetikleriyle gündem de olmasına rağmen, yapılan estetiklerin başarısı bu şekilde ispatlanmış oldu. Beyonce ise kusursuz görünmemesine rağmen çok farklı bir güzelliğe sahip. Bu da bilim adamları tarafından kusursuz güzellik olarak değerlendirilmiş. Şimdi bu iki ismi duyunca birçok kişinin olamaz dediğini tahmin ediyorum. Ama son duruma göre 2019 yılın da dünyanın en güzel kadınları belli oldu.

JENNİFER LOPEZ EVLENMEDEN GELİNLİĞİ GİYDİ

Jennifer Lopez’i New York sokaklarında görenler ilk önce evleniyor sandı ama daha sonra başrolünü oynadığı “Marry Me”nin çekimleri için gelinlik giydiği öğrenildi. Filmde yine bir pop yıldızını canlandıran Lopez, evlenmeden önce gelinlik provasını da yapmış oldu. 50 yaşından sonra bile gelinlik giyinip bu kadar hoş görünen nadir kadınlardan kesinlikle. Açıkçası film için hazırlanan gelinlik oldukça gösterişli ve tamamıyla taş detaylı. Devasa kuyruğu da fazla görkemli. Jennifer Lopez’in gerçek hayatta ne zaman evleneceği henüz belli değil ama eminim o gün gelinlik tercihi ve saçı – makyajıyla dünyada ki en güzel gelinlerden biri olacaktır.

ALEYNA TİLKİ ‘ DE BİR İLK

Aleyna Tilki’yi o kadar alışmışız ki pijamalarla, spor ayakkabılar, dağınık saçlar ve sıfır makyajla görmeye. İlk bakışta şaşırttı bizi bu elbise ve saçlarla. Elbise malum 35 bin TL olunca oldukça konuşuldu zaten. Meşhur Versace marka. Ama elbise çok yakışmış. Kötü duran tek detay ,diz altı olması… Elbise mini ya da uzun bileğe kadar olsaymış harika olurmuş. Yine de Aleyna’nın ilk bakımlı görüntüsü olarak bir ilk…

MASKÜLEN OLUCAM DERKEN GARSON GİBİ OLMUŞ

Zehra Çilingiroğlu bizi şaşırtmaya devam ediyor. Hülya Avşar’ın kızı olduğunu her şekilde belli… Katıldığı düğüne erkek arkadaşıyla birlikte siyah smokin giyerek geldi. Farklılık güzeldir ama bu çok zorlama olmuş. İlla maskülen çift olacaksanız keşke dünyadaki ikon çiftlere bir göz gezdirseydiniz. O takım, o pantolon kesimi, papyon, yelek her şeyiyle çok çok fazla. Bu sefer olmamış Zehra.

MUHTEŞEM İKİLİ

Hatice Şendil ve Burak Sağyaşar çiftine bayılıyoruz. Her zaman bir tarzları var. Günlük hayatta da çok klas gördüğümüz çift davette yine olay çift olmuşlar. Tabii Hatice Şendil’in ışıltısından kaynaklanıyor bu etki. Elbise, saç, makyaj, duruşa 100% tam puan bizden.

MEGASTAR EŞİ OLMAK ZOR İŞ

Tarkan’ın eşi olmak zor işte… Ne giysen, ne yapsan zaten eleştireceğiz zaten. Pınar Tevetoğlu da en ağır eleştirileri, katıldığı düğünde giydiği kırmızı elbisesi ile almış oldu. Evet elbise ve makyaj Pınar Tevetoğlu’nu yaşından büyük göstermiş. Belki daha hafif bir göz makyajı ve ruj her şeyi değiştirebilirdi. Ama gelinin halası, annesi, teyzesi gibi eleştirileri çok fazla. Tarkan beğenmişse, Pınar Tevetoğlu beğenmişse sorun yok zaten. O kadar güzel ve samimi gülüyorlar ki, en azından dikkat çekeceğim diye abuk sabuk bir görüntü vermemişler. Herkes gibi değiller, yine farklılar bence.

<p>Erdoğan, faiz-kur manipülasyonlarıyla mücadeleden Birleşik Arap Emirlikleri ile normalleşen ilişk

Başkan Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon düşecek

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor