• $32,8361
  • €35,3184
  • 2482.35
  • 10739.9
3 Mart 2023 Cuma

Normalleşmek ne mümkün?

Bu dönemde normalleşmek ne mümkün.... Normalleşmek için önce tüm bölge halkının acıları sarılmalı. O acılar sarılmadan, hiçbirimizin normalleşmesi mümkün değil... Nasıl olsun, herkes güçlü durmaya çalışıyor, herkes işine gücüne bir şekilde devam ediyor ve etmeli de zaten ama bir kere tüm ülke bu acıyı hissetti. Dünyanın başına gelmiş en büyük felaketlerden birini yaşıyor güzel ülkemiz. Geçecek ama psikolojik olarak bu acı ve korkuyu unutmak kolay olmayacak.

İSTANBUL KORKUSU

Bu felaketin ardından İstanbul deprem konusu herkesin yüreğini bir kez daha hoplattı. Şuan depremden başka konumuz yok ama özellikle İstanbul halkında gözlemlediğim öyle büyük bir korku var ki, herkes çok tedirgin. Depremin gününü, saatini bilmek keşke mümkün olsaydı. Ama maalesef değil. Bu yüzden de herkesin ruh sağlığı bozuldu. Ne zaman olacak, oturduğum semt sağlıklı mı, binalar güvenli mi derken bir yandan da herkes kendince bir önlem alma derdinde.

PSİKOLOGLAR 'SOSYAL MEDYADAN UZAK DURUN' DİYOR

En son Burcu Esmersoy'a doktoru sosyal medya yasağı verdiği haberini gördüğümde, sunucunun neden sosyal medya da aktif olmadığını bu dönemde anladım. Demek ki konu ciddi, sosyal medya zaten artıları olduğu kadar bir o kadar da insan da negatif ruhsal sonuçlar doğuran bir mecra. Özellikle normal insanlara göre biraz daha hassas bir yapıya sahipseniz bu dönem biraz uzak kalmakta gerçekten fayda olabilir.

<p>19 yaşındaki Arda Güler, Avrupa Şampiyonası tarihinde gol  atan en genç oyuncu oldu.</span><br></

Tahtın yeni sahibi Arda Güler!

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''