• $8,4976
  • €10,1172
  • 498.716
  • 1386.7
10 Temmuz 2020 Cuma

Kusur aradım, bulamadım!

Sevcan Büyükturgay
Sevcan Büyükturgay
YAZARIN SAYFASI

Bu dönem zorlu bir sınavdan geçen en önemli sektörlerden biri kuşkusuz turizm… Konu sağlık olunca, pandemi sürecinde insan hayatının riske atılmaması en baş kurallardan biri oldu doğal olarak. Tam da bu noktada tatil mekânları Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kurallara uygun yeni normale dönerken ben Bodrum Kairaba Blue Dreams Resort Hotel’deki deneyimimden bahsedeceğim. Koronavirüsle mücadelede ilk şart maske, sosyal mesafe ve temizlik. Otel bu ayrıntıları tam anlamıyla yerine getiriyor. Temizlik ve hijyen benden tam not alırken yiyecek ve içecek menüsü de bir o kadar ayrıcalıklıydı. Otelin içerisinde yer alan Smart Food adlı mekânın internet sitesine girerek tercihinizi yapıyorsunuz. Günlük olarak üretilip, soğutulup özenle ambalajlanan ve +5 derecede muhafaza edilen zengin menü seçeneği sayesinde hem sağlıklı hem de lezzetli bir öğün yaşıyorsunuz. İstediğiniz her yere teslim edilen lezzetleri elinize ulaştığı an fırında ısıtarak tüketebilirsiniz.

BERGÜZAR KOREL İŞTE GERÇEK KADIN

İşte gerçek hayat, gerçek bir kadın... Özgüveni, kişiliğiyle tam bir kadın hem de. Yoksa benim diyen sanatçı onun yaptığını yapmadı bugüne kadar. Kadın en doğal halini, fotoşopsuz şekilde paylaştı. Hatta haberini de esprili şekilde kendi yazdı. Öyle güzel bir fotoğraf ki bu, herkes bir kere daha hayran kaldı. Şimdi anladınız mı konu, kilolarımız değil, gerçek insan olmak.

TARKAN CANIN NE İSTERSE ONU YAP!

Tarkan; bize sormuş: Bu pandemi döneminde son durumum bu. ‘Ne yapmalı? Kestirmeli mi Uzatmalı mı?’ diye... Hiç mi yaşlanmazsın adam? Yıllar hep sana mı yarıyor? Bu pandemiden çıkmış halin, sanki 15 yıl öncesiyle aynı. Sen canın ne isterse yap. Bizim gözümüzde hep çok stil ve tarzsın. Bu uzun saçlar da çok yakışmış ayrıca.

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİNİN HAZİN SONU

Öncelikle; bu iş bir gazetecilik başarısıdır. Tahmin edersiniz ki; bu hafta gündem Duygu Özaslan. Öncelikle gazeteci arkadaşlarımızı tebrik ederim. Bu kareyi çekip, bir de bu kişinin Duygu Özaslan olduğunu çözdükleri için. Şahsen sosyal medyasında yayınlanan görüntüleriyle bu yayınlanan resim iki farklı kadın gibi…

Ama konu onun kilolu halde görünmesi değil. Hepimiz kilo alıp, veriyoruz. Kilo hayatın en önemli problemi gibi hayatımıza sokan zihniyet esas yanlış olan. Kendilerini sosyal medyada öyle kusursuz, öyle güzel gösteriyorlar ki, sanal dünyada kendilerini de kandırıyorlar, bizi de. Yoksa kızın bu görüntüde olması bizi hiç ilgilendirmiyor. İsterse 100 kg olsun. Kadın sadece görsellikten ibaret olsaydı, dünyanın en başarılı kadınları 90-60-90 ölçülerinde olurdu değil mi? Sonra bu sosyal medya fenomenlerine güven. Bunlar yıllardır zayıflama çayı pazarlamadı mı sayfalarında. Şimdi çay reklamları da yalanlanmış oldu.

<p>Kırmızı bültenle aranan, Avrupa'ya kaçış hazırlığındaki PKK/KCK üyesi 'Piro Karker' kod adlı Cimş

Kırmızı bültenle aranıyordu

Marmaris'teki yangın söndürme çalışmalarına Mehmetçik desteği

Denizde dehşet anları! dev gemi paramparça oldu

Arhavi'deki selde görev yapan jandarmalar ilçeden bayraklarla uğurlandı