• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
16 Eylül 2016 Cuma

Zor Ya...

Grupta hedef takım Zorya. Zorya'dan iki maçta 6 puan alamazsanız çıkma şansını kolay kazanamazsınız. Bu,rakibi küçümseme değil. Grubun gerçek analizi. İlk 11'i gördüğümüzde oyunu, orta sahayı tutmaya çalışan bir 11 gördük. Daha sistemi oturtamayan Advocaat aşırı temkinli bir kadroyla çıktı maça. Futbolda kazanırsın kaybedersin berabere kalırsın. Ama bu grubun matematiği Zorya maçları üzerinden dönecek. Bunu kabul etmek lazım. Diğer rakipleriniz Feyenoord ve Manchester United çünkü.

Ön bölgede aktiviteleri gerçekleştirmenin dışında 2. topların büyük önem taşıdığı bir maçtı. Duran top veya uzaklardan şutlar dışında da kolay kolay gol izlememiz zordu. Maç başladıktan sonra da bunu gördük. Sanki ilk maçı Fenerbahçe 1-0 kazanmış. Rövanşta da 0-0 yetiyor gibi. İlk 30 dakika içinde 1 kez ceza sahası içinde topla buluştu sarı lacivertli takım. Oyuna baktığınızda takımlar arasında 150 Milyon Euro fark var denebilir mi? Maalesef hayır. Zaten oynadığınız futbolla pardon oynayamadığınız futbolla rakibinize cesaret de veriyorsunuz.

Fenerbahçe maçı kazanmak istiyorsa ilk yarıdaki kurguyla devam edemezdi. Kadrosu daha ofansif olan bir takım böyle oynamamalı. 45 dakika oyunu tuttu demek en pozitif bakış açısı olur. Skrtel Basın Toplantısında ki 1 gün önceden bahsediyoruz. Hocamız rakiple ilgili notları bize verecektir demisti. Bu da rakip analizinin yeterince yapılmadığını gösteriyor. Klasik şekilde ben deplasmanda yenilmeyeyim diye çıkarsan bu oyuna ve beraberliğe sevinirsin. Belki de Advocaat'ın düşüncesi buydu. Fenerbahçe için Zorya deplasmanında 1 puan başarı diyorsan da bu gruptan çıkamazsın.

Kanatları ve ön alanı üretken hala getirmek lazımdı.Mehmet Topal ve Souza oynarken İlk olarak Salih-Ozan değişikliğini yapmak Pereira'ya haksızlık demek aslında. Teşhis ve tedavi için gelen Hollandalı hastayı ameliyat masasında bırakacak. Üstüne göbekten gol yiyorsun. Kimin ne oynadığı ne yapmaya çalıştığı belli değil. Rakip analizi doğru yapılmamış işte. Bu nasıl iş anlamak mümkün değil. Transfer döneminde bütçenin yüzde 75'ini stopere kullanıp yaratıcı bir orta saha almaman da cabası. Kim yapacak bu topu? Topal mı? Souza mı? Ozan mı? Üstüne Advocaat her açıklamasında oyuncuları hedef yapıyor. Futbolcuların açıklamaları kafaları karıştırıyor. Nereden baksan elle tutulur bir nokta yok. Simon Kjaer'in son anlarda piyangodan golü olmasa kaybediyorsun.

Sezon planlaması olmazsa doğaçlama transferler yapıp doğaçlama şekilde hoca gönderir hoca alırsan başına gelenler normal aslında. Bunun çözümü de bu gidişle kolay olmaz. Zor işte. Zor ya...

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak