• $16,8324
  • €17,6147
  • 978.013
  • 2466.88
10 Nisan 2016 Pazar

Yüksek gerilim

Torku Konyaspor, ligin en çok koşan ve 2. bölgede en çok top kapan takımı. F.Bahçe buna karşılık topun hızını artırmayı ve topun yönünü sürekli değiştirerek üstünlüğü ele geçirmeyi amaçlayacaktı. Fakat bek arkalarına iyi sarkan ve sürpriz koşularla pozisyon bulma özelliğini daha önce de sıkça gördüğümüz Konyaspor'da Ömer Ali'nin defans arkası koşusu engellenemedi. Ve defans yumuşak karnından yakalandı. Rangelov'la ev sahibi skor avantajını ele geçirince Konya'nın işi daha da kolaylaştı.

F.Bahçe gol sonrası daha fazla oyun disiplinine sadık kalması gerekirken refleksleriyle bireysel yeteneklere yüklenince Türkiye'de oyuncularına durum oyununu en iyi oynatan Aykut Kocaman, F.Bahçe'yi imha etmek adına B planı için düğmeye bastı. Bu kez ev sahibi takım orta alandaki büyük boşlukları da F.Bahçe'ye bırakarak oyuncularının daha önce belirlenen alan dışında pres yapmasını engelledi ve takımını daha ekonomik oynatmaya başladı. Bu da F.Bahçe'nin daha çok yorulması anlamını taşıyordu.

Hocaların karakterleri takımların karakterlerini gösterir. Pereira bir pozisyon sorası rakip oyuncu Ömer Ali ile fiziki anlamda sert bir diyaloğa girince göründü ki F.Bahçe yüksek gerilimi kaldıramıyor. Geriye düşmek Pereira'nın da takımın da dengesini bozuyor. Avrupa'da aynı davranışlarla 2 kez tribüne gönderilen Pereira, bu kez Cüneyt Çakır'ın hoşgörüsüyle ucuz kurtuldu. Topal'a taç tepkisi de cabası. F.Bahçe'nin bireysel yetenek dışında çok fazla hücum alternatifi yoktu. Ve Volkan Şen sahneye çıkarak Fernandao'ya golü getirdi.

2. yarıda iki ekibin de asıl amacı gol yememekti. F.Bahçe'nin en büyük eksiği hücum senaryosunun çok az olması. Bir de üstüne defans arkası toplar sonu hazırladı. Aykut Kocaman eldeki malzemeyle neler yapılabileceğini gösterdi. Pereira da neler yapılamayacağını...

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı