• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
18 Eylül 2013 Çarşamba

Yanlış savunma ve Drogba

Şampiyonlar Ligi’ne geçen sezon Real Madrid karşısında güzel bir sonla veda eden G.Saray bu kez güzel bir başlangıç yapabilir miydi? İstanbul deplasmanı hiç kolay olmamıştı İspanyol ekibi için. Daha önce Avrupa Kupaları’nda Türkiye’de oynadıkları 3 maçı da kazanamamışlardı üstelik. 
Ancelotti, Nacho yerine Arbeloa’yı Bale yerine de Di Maria’yı tercih etti 11’de bu maçta. Mesut Özil ve Xabi Alonso gibi oyuncular olmayınca kanatlardan taşınan toplar ve bireysel yetenekler ile etkili olmaya çalıştılar. G.Saray daha diri gözüktü ilk yarım saat güçlü rakibine oranla. Önde iyi bastı Sarı -Kırmızılı ekip ve istediği pozisyonları da buldu. G.Saray bulduğu pozisyonları atamadı ama Real 1 pozisyonda attı golü. İsco sahada hiç gözükmezken fileleri havalandırmayı başardı tek topta.   
Drogba çıkınca umutlar azaldı 
Futbol hatayı kabul etmiyor işte. En büyük handikap Dany-Chedjou’nun birlikte uyumlu olmamasıydı. Emirates Kupası’nda görmüştük bunu. O günden sonra ikisini birarada izleyemedik. Zaten resmi maçlarda da oynatmadı hiç Fatih Terim bu ikiliyi. En büyük sıkıntısı savunma olan G.Saray’da Semih neden yoktu? Anlaşılır gibi değil. Gol sonrası dengesi bozuldu Sarı-Kırmızılılar’ın. Yenilen gole kadar iyi gözüken Melo başta olmak üzere tüm takım çöktü adeta. Futbol teröristi Pepe Drogba’yı da sakatlayınca 2. yarıdaki umutlar azaldı doğal olarak. 
2. yarıya istekli başlasa da Sarı-Kırmızılı takım yine saçma sapan bir hata ile ikinci gol yenildi. Sonrasında 3., 4., 5. ve 6. goller! Yanlıştı savunma tercihi. Hatalıydı! Dany ile Chedjou beraber olmamıştı yine olmadı! Semih-Gökhan Zan oynasa bundan kötü olmazdı emin olun! Kendi kendini yaktı G.Saray ötesi yok! Fatih Terim’i doğru hamlelerinde nasıl övüyorsak yanlış tercihlerinde de eleştirmemiz gerek. Bu kez oyuncu tercihleri iyi değildi Fatih Hoca’nın! Yanlış savunma kurgusu ve Drogba’nın çıkması bu farklı skoru getirdi.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor