• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
5 Ekim 2014 Pazar

Yalancı bahar

Sivasspor ve Arsenal maçlarında 3-5-2 sistemiyle mücadele eden Prandelli yaşanan facianın ardından mecburi olarak 4'lü savunmaya geçti. 2 maçlık aranın ardından Felipe Melo her zamanki yerine geçerken Sneijder ona eşlik etti. Kadro yapısına 4-2-3-1 daha uygun olurdu zaten. En azından maçın gidişatına göre hamle yapma şansı daha fazlaydı bu sistem ve oyuncu tercihleriyle. Selçuk İnan uzun zaman sonra Burak Yılmaz'ın arkasında başladı. Prandelli'nin iki kanat oyuncusu ile başlaması da olumluydu. Melo, Dzemaili ve Selçuk üçlüsünden birinden vazgeçti İtalyan Teknik Adam. Bence iyi de yaptı. Ama ilk yarıda Telles'e küsmüş bir Sneijder vardı. Gördüğü halde Telles' e oynamamakta ısrar eden bir Sneijder gördüm sahada. Tamam G.Saray'ın doğruya yakın en iyi sistem ve 11'i bu ancak Sneijder sanki başrolü elinden alınmış bir Esas Adam gibiydi . Merkezden de hücum edemedi. Selçuk, Olcan ve Tarık sağ kanatta sürekli 10 metrelik alanda sıkışıp kaldı.

2. Yarıda Erciyesspor'un yediği gol bir klasikti. Sezon başından beri yedikleri 6 golün 5'i duran toptandı. G.Saray pozisyon olmadan golü buldu Burak ile ve öne geçti. 2. gol zaten Sneijder'in kendi becerisi. Bu 2 gol çok rahatlattı sarı kırmızılı takımı. 2-0 ' dan sonra maç bitti havasına girdi G.Saray. Bir vurdumduymazlık havasına girdi sarı kırmızılılar. Ama şu açık ki G.Saray hala takım savunması yapamıyor. Yediği gol de korneri kullanan oyuncu ceza sahası içine kadar gelip bir orta daha yapabiliyor. Melo'nun saçma bir şekilde topu uzaklaştırmaya çalışması sonrası pozisyon oluştu zaten ve gol geldi. G.Saray gol yedikten sonra yaşadığı klasik sendromu yine yaşadı. Eğer Bülent Korkmaz İbricic'i kullansaydı işin rengi değişebilirdi. Kilit pas atacak oyuncu yoktu Erciyesspor da. Bülent Hocanın hatası bence bu.

Skor aldatmasın. Sistem ve oyuncu tercihleri değişti ama yine temposuz, takım savunmasını yapmayı beceremeyen ve skoru korumakta zorlanan bir G.Saray izledik yine. Bunlar yalancı bahar... Takım iskeletinin hala oluşmaması çok büyük sıkıntı. Sarı kırmızılı ekip kazandı ama Yalancı Bahar aldatmamalı....

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!