• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
23 Şubat 2014 Pazar

Vasat derbiye Dany müdahalesi

Derbide G.Saray Mancini'nin son haftalardaki favori taktiği 4-1-4-1 ile maça başlarken, Beşiktaş çift ön libero ile sahadaydı. İlk etapta dikkat çeken Veysel tercihiydi. Top kazanıldığında ofansif özelliği iyi olduğu için ve maç içinde 3-5-2'ye rahat dönebilmek için Mancini, Veysel'i oynattı derbide. Beşiktaş daha iyi başladı aslında. Presi iyi uyguladı. Ve savunma arkasına atılan toplarla atak geliştirmeye çalıştı. G.Saray sağ kanattan bindiremedi. Nedeni de Atiba'nın savunmaya dublaja iyi gelmesiydi. Sarı-Kırmızılı takım sağ bekte izlediğimiz Necip'in kaçırdığı toplar sonrası Alex Telles ile pozisyonlar buldu sadece. İki takım da dikkat ederseniz merkezden hücum yapamadı.
İki takımın da merkezdeki oyuncuları iyi mücadele ettiler. G.Saray'da Ceyhun ve Melo, Beşiktaş'ta Atiba ve Veli kilitlediler merkezi. Direnci çok iyi sağladılar ve organize atakları engellediler.
Hem G.Saray hem de Beşiktaş merkez kilitlenince kanatlara yönelmek zorunda kaldılar. Ama penaltıya kadar Beşiktaş'ın daha diri göründüğünü kabul etmek lazım. Dany'nin hareketinin hiçbir anlamı yok. Ceza sahası içinde o şekilde bir müdahalenin karşılığı penaltı çünkü.
G.Saray'da oynarken de aynı şekildeydi. Şaşırmadım. Öyle bir kaydı ki Dany Kış Olimpiyatlarında boy gösteriyordu sanki.
Beşiktaş 2. yarıya da iyi başladı. Skora denge getirme konusunda hem istekliydi hem de risk aldı. Selçuk İnan'ın oyundan düşüşüyle birlikte top tutma ve topu 2. bölgeye aktarmada sıkıntılar yaşadı G.Saray. Bu da Beşiktaş'ın işine geldi. Ve çok net pozisyonlar da buldu. Muslera'nın Almieda'nın şutunu kurtarması dönüm noktasıydı 2. yarıda... Olcay da etkisizdi. Fernandes'in girmesi Beşiktaş'ı adeta durdurdu. Sakatlıktan yeni çıkan Oğuzhan ile birlikte Fernandes el frenini çektiler siyah beyazlı takım adına.
Vasat bir derbi izledik. Tam bir beraberlik maçıydı aslında. "Son müdahale benden" diyerek derbide öne çıkan Semih Kaya için de alkışlar bizden. Son yıllarda görmediğimiz bir hareketti. Tarihe geçen bir maç değildi ama tarihe geçen bir hareketti. Cenk'in oyuna devam etmesi de yanlıştı bence. Sağlık riske atılmamalı.
Dany skoru belirledi. G.Saray'da takımı için katkı sağlayamadı belki ama Beşiktaş'ta oynarken G.Saray'a katkı sağladı... Vasat derbide Dany'nin müdahalesi sonucu belirledi...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı