• $13,4952
  • €15,3343
  • 765.245
  • 1877.83
26 Mart 2013 Salı

(Türkiye-Macaristan) Yumurta kapıya dayanınca

Macaristan maçı kadroları açıklandığında Alper Potuk'un ismini duyduğunda çoğu insan nereden çıktı şimdi bu demiştir. Ama ilk yarıda gördük ki tempo arttıkça millilerin en göze batan ismi oldu genç futbolcu.

İyi başladı maça Milli takım. Çok istekliydiler bir kere. Tempo ve kazanma arzusu ön plandaydı.

Nuri Şahin biraz daha ceza sahasına yakın oynayabilseydi daha da çok gol pozisyonu bulunabilirdi. Ama gol yemekten de çok korktuk. Yapılan anlamsız bir faul sonrası atlattığımız pozisyon yüreklerimizi ağzımıza getirdi adeta.

Beklenenden daha iyi oynadı ilk yarıda milliler. Orta üçlünün dizilişi ile ilgili çok sayıda eleştiri yapılabilir. Ama dikkat ettiğinizde buna gerek olmadığını anlayacaksınız. Çünkü geri dörtlü dışında herkes serbest oynar gibiydi.

Alper Potuk'un çalımları, adam eksiltmeleri takıma moral getirdi ama o kadar pozisyona rağmen golü bulamamak kötü oldu ilk yarıda.

Ilk yarı Ay Yıldızlılar istediği oyunu sahaya yansıttı. Tek eksik goldü. Akılda kalanlar; Onur'un kurtarışı, Burak'ın auta giden şutu ve Alper Potuk'un pozisyonuydu.

Rakibin tahmin etmesi kolay paslar attık zaman zaman 2. yarıda. Milli takımın ne oynadığı belli değildi. Nuri görev adamı olduğu için sistemsiz oyun yapısında sırıtıyor işte şaşmamalı bu duruma.

İki 17 numaranın ceza sahasındaki mücadelesi sonrası aradığımız golü bulduk. Millilerin 17 numarası Burak, Macarların 17 numarası Meszaros'u Arda'nın ortasında ekarte edip vurdu kafayı ve gol geldi.

SAÇMA SAPAN BİR GOL

Maçın en iyilerinden Alper Potuk çıktığı anda golü yedik. Andorra'ya  taçtan pozisyon verdik çoğu kez, aynısını Macarlar da bulunca bu kez topu ağlarımızda gördük. Bireysel hatalar kervanına Semih de katıldı. Herkes hata yapabilir am böylesine önemli bir maçta o topa vurup uzaklaştıracaksın ötesi yok. Saçma sapan bir gol gördük kalemizde yine.

Hakemin maçı erken bitirmesi de tuzu biberi oldu gecenin.

Sonuç olarak şu ana kadar elemelerde oynadığımız en yürekten en içten maçtı. Uzun süre sonra böyle bir performansı izledik Millilerden. Ama geç kaldık. Yumurta kapıya dayanınca böyle oynamak yetmiyor işte. Zamanında bu arzu ve isteği ortaya koymak lazımdı. Geçmiş olsun.

Serkan YETKİN

<p class='MsoNormal'>Dizi; Deli Yürek ve Kurtlar Vadisi projelerini hayata  geçiren Osman Sınav imza

Yeni 'Kurtlar Vadisi' olmaya geliyor! Yalnız Kurt'un konusu ve oyuncuları neler?

Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladı!

Tahtaköprü Barajı'nda korkutan görüntü! Su seviyesi yüzde 2'ye düştü

Milli Deniz Topu'nun test atışı gerçekleşti! Tam isabetle vurdu