• $9,3293
  • €10,8253
  • 530.333
  • 1416.74
14 Şubat 2016 Pazar

Tükenmişlik sendromu

İlk olarak şunu söylemek lazım. Mersin İdman Yurdu alanlarını çok ama çok iyi kapattı. G.Saray'ın kanatlardan gelmesine engel oldu. Ceza sahasına girmesini önledi. Sarı kırmızılı takımı hep dış şuta zorladılar. G.Saray'da Denayer, Semih, Chedjou ve Carole dörtlüsü inanılmaz tedirgin oynadı. Dört benzemez diyebiliriz. Tamam Linnes Lazio maçında olmayacağı için 11'de başlamamış olabilir.

Ama Hakan Balta neden kadroda yok anlamadım. Sakat herhalde. Umut'un kaptırdığı topun hiç bir savunması olamaz. Fakat Umut'tan ziyade Semih'in çaresizliği daha dikkat çekti. Nakoulma'nın Semih'i ekarte etmesi Semih'in henüz hazır olmadığının da bir göstergesi. Savunma oyuncularına genelde top ile kale arasına iyi girin derler. Semih bunu yapmaktan uzaktı ve çok kötü pozisyon aldı.

Burak Yılmaz'ı arıyor G.Saray. Defansın arkasına yaptığı sızma koşular savunma oyuncularını zorlardı hep Burak. Umut ne yaptığını bilmiyor. Podolski'nin ne oynadığı belli değil. Herkes Sneijder'in eline bakıyor. Tüm hücum oyuncuları kaleden oldukça uzak kaldılar.

Sağ bek Denayer beklenenin altındaydı. Hatırlarsanız Hamza Hoca'ya da sağ bekte oynamak istemediğini söylemişti. İkici devrede Denayer stopere geçtikten sonra daha etkili oldu sağ bekten. İyi top kesti ve iyi pozisyon aldı. Semih'ten daha iyiydi yani.

Carole felaketti zaten. Hem müdahaleleri hem de pas tercihleri hep hatalıydı. Mustafa Hoca da dayanamadı Carol'e ve 2. yarıya onunla başlamadı. Donk'un da hamle zamanlamasında ciddi sıkıntılar var. Sahada kalabildiğine dua etmeli.
Semih 2. yarının ilk bölümlerinde 2. sarıyı gördü. Açıkcası zaten eksik oynuyordu G.Saray henüz hazır olmayan Semih'le. Gelelim ikinci gole. İlk yarıda da vardı duran topta adam paylaşımı problemi. Muslera çıkarmıştı. O da bir yere kadar işte. 10 kişi oynayan takım için Podolski'nin golü de yetmedi.

Oyuncuların vücut dilinden anlayabiliyorsunuz herşeyi. Yaşanan bir tükenmişlik sendromu var futbolcularda. Tükenmiş bir kişi bunu, ya duygusal çöküş ya duyarsızlaşma ya da azalmış başarma motivasyonu şeklinde yaşar. G.Saray'daki hastalık işte bu...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı