• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
14 Eylül 2013 Cumartesi

Terim değil 13. Cuma

G.Saray kötü değildi ilk yarıda, baştan söyleyeyim. Sadece bireysel hatalar sıkıntıya sebep oldu. İlk 10 dakikada birçok net gol pozisyonu buldu Sarı-Kırmızılı ekip, o kadar eksiğe rağmen. 2’si de direkten döndü üstelik. Fark olur beklentisi yüksekti net pozisyonlar sonrası. Ama bir anda Antalyaspor golü buldu Tita ile. Hakan Balta’nın kanatından gelişen atakta zaten Amrabat savunmaya yardım etmiyordu. Semih ve Chedjou da kademeye tam giremeyince golü kalesinde gördü G.Saray. Tek kale oynanan bir maç verilen bir pozisyonla bambaşka bir görüntüye büründü. Sarı-Kırmızılı ekip gol pozisyonu üretti Selçuk ve Sneijder’ın yokluğuna rağmen. Bulduğunun yarısını atsa filmin adı değişirdi. Amrabat çok pas hatası yaptı. Zaman zaman Emre ile kanat değiştirdiler. Sağ kanata geçince iyice dağıldı. Kontraya çıkarken bariz topları kaybetti. Bruma’nın gelmesi iyice bitirmiş kafa olarak Amrabat’ı. Emre Çolak üretken değildi. Engin Baytar ise sürekli tercih hataları yaptı paslarda. Şans bulan oyuncuların kendilerini  göstermelerini beklemekle hata yapmışız onu gördük. 
2. yarıya Amrabat-Umut değişikliği ile başladı Fatih Terim. Daha sonra Bruma da girdi Emre’nin yerine. İlk yarıdaki gibi pozisyonlar da devam etti. Tipik Fatih Terim bakış açısı. Kazanmalıyım, riske girerim. Olması gereken de buydu. Çünkü gol lazımdı.  Hazır olmayan Bruma, Amrabat’tan daha iyi görüntü verdi, bunu da belirtmek lazım. Ritmi yükseldi takımın Bruma ile ardından da gol geldi.  Oyun zekâsı muazzam. Dünya yıldızı Drogba’nın gol sevincinde Taçsız Kral Metin Oktay’ı unutmaması alkışlıktı. 
Sonuç olarak Fatih Terim’in Milli Takım’ın başına geçmesiyle alakası yok bu puan kaybının. Gereken pozisyonlar bulundu ama galip gelinemedi. Kötü oynamadı bence Sarı Kırmızılılar. Geçen sezon cuma günü oynadığı 9 maçın 6’sında puan kaybı yaşamıştı G.Saray. Fatih Terim yüzünden diyenlere önerim 13. Cuma’dan dolayı desinler. Çünkü Fatih Terim Milli Takımı yönetti diye yaşanmadı bu puan kaybı.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor

Yükseklik korkusuna rağmen ağaca ev yaptı

Madencilerin ''mutlak karanlık''taki zorlu mesaisi! Dünyanın en zor mesleği