• $13,4054
  • €15,2398
  • 764.982
  • 1880.44
19 Ocak 2016 Salı

Soğuk başlayan maç sıcak bitti!

F.Bahçe'nin Eskişehir deplasmanında ana planı ceza sahası ön çizgisine atılacak yüksek toplarla tehlikeli olup golü bulmaktı. 2. toplara şok pres yapmak da planın parçalarından biriydi. Top kazanılınca ya defans arası paslar ya da sete karşı oyun tercih edilecekti.

Böylelikle sete karşı oyunda kenar beklere boş alan yaratılıp altı pas içinde ve dışında yüksek ve yerden ortalar denenebilirdi. Hızlı hücumda elinizdeki Markovic,Nani ve Fernandao gibi isimleri bu şekilde topla buluşturabilirdiniz.
Orta alanda Mehmet Topal ve Souza defans güvenliği ve atak başlangıcı yüksek toplardan sorumluydu. Ozan Tufan'ın görevi daha çok ataklarda pas merkezi ve final işleriydi. Ancak orta alandan toplar F.Bahçe'nin istediği gibi çıkmadı.
Eskişehirspor'un ön alan presi nedeniyle top almakta zorlandı sarı lacivertli ekip. Ozan merkezde olmadı yani. Sistem işlemeyince ezber oyuna döndü F.Bahçe'li oyuncular. Herkes kendi bildiği gibi oynamaya başladı. İlk yarı boyunca 1 isabetli şutu var takımın o da penaltı ve gol. Başka bir deyişle Diego'nun sahadaki her hali arandı.

Hakem Alper Ulusoy'un vermediği ve verdiği penaltılara gelelim. Fernandao'nun pozisyonu penaltıyken vermedi. Nani'nin pozisyonu penaltı değilken verdi. Alper Ulusoy kontrolü o kadar kaybetti ki tüm kritik kararlarda hatalıydı. Alpaslan'ın gördüğü kırmızı kart da bunlardan biriydi. Mehmet Topal basıyor onun ayağına.

Maalesef kendini bitirdi hakem. Süper Lig seviyesinde olduğunu düşünmüyorum. Rakibinin 10 kişi kalmasından sonra rahatlayan F.Bahçe golleri bularak farka gitti. Bu arada Van Persie 10.5 numara oynadı. Hem geriden atak taşıdı hem de Fernandao'ya ileride eşlik etti. Sarı lacivertli takım adına Fernandao ve Van Persie'nin aynı maçta gol atması en olumlu noktalardan.

Soğuk başlayan maç sarı lacivertli takım için sıcak bitti. Bugün Fenerbahçe maçı yarın Beşiktaş sonra Galatasaray, Trabzonspor maçları ve diğerleri. Hakem hataları ayrı Süper Lig için yeterli hakem olabilmek ayrı. MHK'nin ciddi bir gözden geçirme yapması şart. Sezonun en kötü yönetimlerinden birini izledik.

<p class='MsoNormal'>Dizi; Deli Yürek ve Kurtlar Vadisi projelerini hayata  geçiren Osman Sınav imza

Yeni 'Kurtlar Vadisi' olmaya geliyor! Yalnız Kurt'un konusu ve oyuncuları neler?

Unutulmaya yüz tutan ''çoban peyniri''ni yeniden üretip sofralara taşıdı

Her canlıya annelik yapan tavuk! Sosyal medyada büyük ilgi görüyor

Türkler bu kıtadan mı geliyor? İşte ortaya atılan o iddia