• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
28 Aralık 2015 Pazartesi

Sneijder'sız olmaz

Galatasaray'da herkesin beklentisi devre arasına kadar puan kaybetmemekti. Burak'sız ve Selçuk'suz kazanmıştı sarı kırmızlı takım. Ama Kayseri'de özellikle ilk yarıda görüldü ki Sneijder'siz kazanmak kolay değil. Sneijder'in yokluğunu en fazla hisseden de şüphesiz Selçuk İnan oldu. Hep ilk pas alternatifi olarak Hollanda'lıyı görüyordu çünkü. Deplasmanda zaten sıkıntılı olan Galatasaray Sneijder de olmayınca üretkenlikten iyice uzaklaştı. Selçuk bir şeyler yapmaya çalışsa da ayağına her top geldiğinde alternatifleri çok çok azdı. Tarık Çamdal konusuna gelince. Anlayamadığım bazı noktalar var. Tarık'ın oynamasının sebebi acaba nedir? Acaba devre arasında yapılacak transferlerde takasta kullanmak için parlatılmak mı isteniyor? Amaç buysa bence iyice değer kaybetti Tarık. Ne hücumda ne de savunma da yokları oynadı. Biseswar o kanadı yıktı geçti resmen. Bence Tarık gösterdiği bu performansla Sabri'nin yedeği bile olamaz. Sabri savunma anlamında sıkıntılı olabilir ama bu Tarık'tan daha iyi oynardı bence. Hücum anlamında zaten kıyaslamıyorum bile. Biseswar önderliğinde ilk 20 dakikada Kayserispor maçı koparabilirdi. Sneijder'siz olmaz diyoruz da Muslera'sız hiç olmaz o da ayrı konu. Bir de duran toplarda alan savunması yapmayı beceremiyor G.Saray defansı. Her topa vurdurdular. Bunu da çözmeli Mustafa Hoca. Podolski Sneijder'in yokluğunda maçı alacak yıldız oyuncu modunda değildi. Umut çok koştu ama dolu koşmadı. Rodriguez günden güne daha kötüye gidiyor. Savunmanın önünde Chedjou ve Rodriguez ile iyiden iyiye kapadı kendini Galatasaray.

Mustafa Hoca maçı çevirebilmek adına yapması gerekeni yaptı. Bilal ve Sinan hamleleriyle biraz daha derlenip toplanan sarı kırmızılı ekip beraberlik golüne ulaştı. Belki Sabri hamlesi daha önce gelseydi daha da iyi olabilirdi. Sinan ile sağ kanadı iyi kullandılar. Selçuk'ta daha önde oynadı. Mustafa Hoca gerekli riskleri aldı. Berberlikten sonra ikiyi de bulabilirdi Galatasaray. Gol de yiyebilirdi. Geriye düşen bir takım Nasıl oynamalıysa 2. yarı öyle oynadı sarı kırmızılılar.

2 puan kaybı Şampiyonluk için bir bitiş olabilir. İmkansız yoktur ama görünen köy de kılavuz istemez. Mustafa Denizli'den şapkadan tavşan çıkarması bekleniyordu. Bu maçı kazansaydı belki geçtim tavşanı şapkadan Aslan bile çıkarabilirdi yapılacak takviyelerle. Tek umut artık yapılacak transferler...

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı