• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
13 Nisan 2013 Cumartesi

Sneijder'in kullanım kılavuzu

BİREYSEL YETENEKLE ALINMIŞ GALİBİYET

Genelde kapalı savunma ve kontraatak sistemini benimseyen Karabükspor'u  Galatasaray deplasmanda sadece 1 kez yenebilmişti bu mücadeleye kadar. O da Hagi'nin 50 metre top sürüp sağ ayakla aşırtma yaptığı maç. Yani bireysel yetenekle atılmış golle alınan bir galibiyetti bu. 

Karabükspor çok adamla savunma anlayışıyla sahadaydı. Amacı kazanılan toplarla hızlı hücumlar geliştirip golü bulmaktı yine. Galatasaray da Karabükspor'un kontra ataklarını top ne zaman Karabüklü bir oyuncuya gelse pres yaparak orta alanda engelledi. 

Ayrıca taktik faulleri de iyi yaptı sarı kırmızılı ekip ilk yarıda. 

BURAK VE HAMİT DURAĞANDI

Karabükspor ileri uç hatta hücum etmekten ziyade Galatasaray beklerini çıkarmamaya çalıştı. Burak ve Hamit de çok durağanlardı. Duran topların dışında yetenekli yıldız futbolcuların yaratacakları pozisyonlara kalmıştı Galatasaray'ın işi hâli hazırdaki durumda. 

Golsüz tamamlanan İlk yarının ardından Galatasaray golü işte tam bu şekilde buldu. İki yıldız futbolcu Drogba ve Sneijder'in başrolde olduğu pozisyon sonrası Hollandalı yıldızın klas vuruşuyla öne geçti sarı kırmızılı takım. Sneijder özellikle ayarlıyor bunu sanki. Sneijder'in ligde attığı 3 gol de sarı kırmızılı takımın  o maçtaki ilk golü oldu çünkü. 

Yıldızların ömrü kısadır derler ama yıldızlar karanlıkta ortaya çıkar ve etrafı aydınlatır. Devre arası yapılan bu yıldız transferlerin önemi son haftalara yaklaştıkça daha iyi ortaya çıkacak Galatasaray'da.

SNEİJDER'İN KULLANIM KILAVUZUNU İYİ OKUMAK LAZIM

İlk yarıda sadece kendi savunmasının önünde topla buluşabilen Sneijder 2. yarıda rakip ceza sahasında topla buluşunca 2 tehlikeli pozisyonun içinde yer aldı, 1 de gol buldu. Demek ki Sneijder'ın kullanım kılavuzunu iyi okumak lazım. 

SADECE RAKİBİN HATASINI BEKLEMEK HER ZAMAN İŞLEMEZ

Bu sezon Ligde 4 büyükleri deplasmanda yenen Karabükspor'dan da eser yoktu. Organize atak yapmak yerine kontratakla çıkmaya o kadar alışmış ki Karabükspor, karşısındaki rakip buna izin vermeyince üretemiyor ve bütün büyüsü sona eriyor.  Sadece rakibin hatasını beklemek her zaman işlemez. Erdem'i daha iyi kullanabilse daha fazla pozisyona da girebilirdi ayrıca. 

Sonuç olarak Galatasaray Hagi ile Karabük'te kazanabildiği tek maçın ardından yine yıldız oyuncularının yetenekleriyle galip gelmeyi başardı. 

<p>Bozkurt'ta selde hasar gören 10 katlı bina iş makinesiyle yıkıldı.</p>

Bozkurt'ta 10 katlı bina böyle yıkıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz