• $7,4765
  • €9,0391
  • 441.735
  • 1556.77
15 Ekim 2012 Pazartesi

Savunmaları maden gibi!

Romanya mağlubiyeti sonrası oynayacağımız Macaristan maçı mazereti olmayacak bir mücadele. Önemli eksiklerimizin olduğu aşikar. Ama Macarlar'ın da Juhazs ve Dzsudzsak gibi iki önemli futbolcusu sahada olmayacak.
Ağır adamlardan kurulu bir savunma 4'lüsüne sahip Macarlar. Üzerlerine gidildiği zaman kolay eksilebiliyorlar. Birebir de etkili değilller. Duran toplarda adam paylaşımında zaafları var. Sağ bekleri Varga zaman zaman ön libero mevkiinde de görev alabiliyor. Sağ bek oynadığı zaman bölgesinde o kadar çok açık veriyor ki gelin de değerlendirin diyor adeta.
Genel olarak Macaristan savunması bireysel anlamda zaafları olan bir savunma. İdeal bir defans kurgusu oluşturamadılar hala. Üstelik defansın en önemli sigortası Juhazs'ın da oynamayacağını düşünürsek bunu avantaja çevirmemiz gerek.

GERA&HAJNAL'A DİKKAT
Orta alanda çift ön liberoyla oynuyorlar. Bu bölgede oyuncu tercihi konusunda sık sık değişiklikler yaşanıyor. Oturmuş bir bölge değil kısacası. Önlerinde oynayan 3'lü ise Macaristan'ın en etkili bölgesini oluşturuyor.
Kanatlardan hücum bölgesine etkili ortalar yapmaya çalışarak uzun boylu forvetlerini topla buluşturma çabasındalar genelde. Bu nedenle Dzsudzsak'ın olmaması büyük bir handikap onlar için.
Tamas Hajnal ve Zoltan Gera'yı durdurmamız şart. Özellikle Hajnal adam eksiltip kaleyi bulan tehlikeli şutlar çekiyor Estonya maçında olduğu gibi. Bu iki oyuncuya özel önlem alınmalı.

KANATLARA TAŞIMALIYIZ
Romanya maçında sol kanatta yaşanan iletişim sorununun ardından Caner'i tercih etmek yerinde olur.
Kanatlara taşımalıyız topu. Yan toplarla gol aramamız lazım. Estonya, Macaristan karşısında kanatlardan gelerek 10 gol pozisyonuna girdi ve bunların 5'i tehlikeliydi.
Duran top organizasyonları da önemli. Tamamen alan savunması uygulamak bizi sıkıntıya sokar. Kısmen alan kısmen adam adama savunma anlayışını benimsemeliyiz
Özetle; bıçak sırtında bir maç. Az kalan şansımızı sürdürmemiz için kazanmamız şart. Umarım ilk golü biz buluruz. Çünkü skor avantajı bize galibiyeti getirir. Zira gol yersek oyun disiplininden kopma olasılığımız çok yüksek.

<p>Peki, piyasalar güne nasıl başladı? Kur ve altında nasıl bir  seyir var? Merkez Bankası’nın

Piyasalar güne nasıl başladı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Kar yağışı Türkiye'nin dört bir yanında sürücülere zor anlar yaşattı