• $8,4643
  • €10,286
  • 501.181
  • 1441.33
02 Aralık 2013 Pazartesi

Savunma değişmeli

G.Saray’da ideal 11 kavramı, Mancini ile birlikte kayboldu. Her maç farklı tercihler söz konusu. Savunma, orta saha ve forvet şeklinde 3 bölge olarak düşündüğümüzde 1 bölge istikrarlı olmaz mı? Sürekli değişken tercihler. Savunma zaten evlere şenlik. Denenmeyen kimse kalmadı. Defans dörtlüsü aynı notalara basamıyor işte! Hepsi ayrı bir nota basıyor uyum yok. Hiçbir zaman güzel bir şarkı dinlenmez G.Saray’daki savunma dörtlüsüyle. Komple değişmesi lazım!
Fatih Terim’den sonra takımın oluşan vücut diline bakın açıkça ortada. Bitmiş okeye dönüyor G.Saray. Herkes bir alem. Melo kaptan Sabri’ye dikleniyor. Riera’nın ne yaptığı belli değil. Drogba kendi halinde vs... Hiçbir taktik anlayışı olmayan savunma kurgusu ve organize olamayan forvet hattı. Kasımpaşa ön alandaki baskıyla zorladı ve Malki ile golü buldu. Scarione’nin asisti de müthiş zekâ kokuyordu. 4 tane stoper hüviyetli savunma oyuncusu ve dördünün de hava hakimiyeti çok iyiydi doğal olarak. Ama G.Saray ısrarla yüksek toplarla hücum etmeye çalıştı ilk yarıda.
Real Madrid karşısında G.Saray’ın en iyisi Umut neden 11’de yoktu anlaşılır gibi değil. Takımın en formda ismi Umut üstelik! 2. yarı onun girmesiyle hücumda daha istekli ve üretkendi Sarı-Kırmızılı takım. Drogba ile de uyumu iyi Umut’un. Kasımpaşa net pozisyonları harcayınca bunun bedelini ödedi yediği golle. Dikkat edin yerden pasla buldu golü G.Saray. Gole yaklaştığı pozisyonlar da genelde yerden paslarlaydı. Top yere inince tehlikeli oldu Sarı-Kırmızılı ekip. Kasımpaşa genelde 60 dakikalık bir takım görüntüsünde. Hücum ile savunma arasındaki mesafe bu dakikadan sonra uzuyor genelde. Buna rağmen final pasları iyi olsa kazanabilirdi Kasımpaşa.
Sonuç olarak bu G.Saray bu şekilde ilk dördü zor bitirir. Takımda disiplin yok, pozisyon sadakati yok, takım savunması yok! Önce mental olarak kendine gelmeli G.Saray sonra da devre arası savunma dörtlüsü komple yenilenmeli.

<p>Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgedeki Deniz Kuvvetleri

MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi