• $9,3031
  • €10,8403
  • 531.273
  • 1429.85
21 Şubat 2016 Pazar

Santa Catarina’nın intikamı

11'ler açıklandığında yine Van Persie - Fernandao tartışması yaşanıyordu. Pereira neden Van Persie'yi yedek kulübesine çekmişti? Pereira'nın bakış açısıyla düşünelim. Ön alan baskısı ile oynamak istiyordu Portekizli. Bursaspor, 2. bölgede oyun kurup topu rakip alana kanatlardan taşıyor. Sonra da bireysel yeteneklere topu ulaştırmayı amaçlıyor.
Pereira, bunu engellemek için yoğun bir ön alan presi uygulamayı, bunu da Fernandao, Nani ve Volkan Şen ile yapmayı planladı. Böylece şok preslerle Bursa oyun kuramadan topu engellemeyi ve alıp ani hücumlar yapmayı istedi.

Van Persie, Pereira'ya göre pres yapmıyor, yapamıyor. Fernandao geri gelecek orta alanda Diego'yu eşleyecek ve hücumu da birlikte yapacaklardı. Bursa, stoperlerini oyuna sokarak oynamaya çalışan bir ekip. Fernandao, stoperleri sürekli meşgul ederek onları çıkarmayacaktı. Ama bence bu konuda da Van Persie kesinlikle Fernandao'dan daha becerikli.

F.Bahçe'nin planı istenildiği gibi işledi. Bolca net pozisyon buldular. Ancak atması gerekliydi. Zira takım yorulacaktı sonunda. Bu tempo uzun süre korunamazdı. Van Persie olsa 2-0 olmuştu diyenler fazladır. Ayrıca Volkan kötü değil ama kaçırdığı gollerin gölgesinde kalıyor.

2. yarıda daha çok orta alan paylaşmasına döndü sarı lacivertliler. Kalabalık gitmeye ve ekonomik oynamaya çalıştılar. Bursaspor'un çıkacak hali yoktu zaten. Aşırı çalım yediler üstüne. Van Persie ve Alper değişikliği ile sistem değişti. 3'lünün ortasında Van Persie oynadı. Doğal olarak kulübe nedeniyle istekli değildi. Diego geri geldi. Pres zinciri kırıldı demekti bu. Hemen Ozan'ı aldı Pereira. Artık Bursa orta alanı daha rahat geçecekti. Pozisyon verecekti F.Bahçe ama hücum ayakları artmıştı. Sonuçta gol de gelmedi 3 puan da.

Tarih boyunca Portekiz ve Hollanda arasında gerilimler yaşanmış. Santa Catarina işgali de bunlardan biri. Öyle bir eylemde bulunmak için görevlendirilmeseler de Hollandalılar, Portekiz gemisini ele geçirmişler. Bu da iki ülke arasında başka bir savaşa neden olmuş. Pereira sanki Van Persie'den Santa Catarina'nın intikamını alır gibi...

<p>Sosyal medyada toplumsal algıyı manipüle etmek için birçok yalan servis ediliyor. Bazı yayın orga

Hepsi teker teker deşifre edildi... İşte haftanın yalanları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu