• $32,4781
  • €34,7171
  • 2478.96
  • 9530.47
28 Nisan 2014 Pazartesi

Şampiyonluğun Şifreleri

Çaykur Rizespor çok kalabalık savunma yapınca uzaktan şutlarla gol bulmaya çalıştı sarı lacivertli ekip. F.Bahçe'ye Şampiyonluk için 1 puan bile yetiyordu ama defansa da dikkat etmek şarttı. Çünkü Lua Lua ve Ümit boşlukları iyi değerlendiren oyunculardı. F.Bahçe ilk yarıda kiliti aşmaya çalışsa da doğru anahtarı bulamadı bir türlü. Emenike ve Sow da beklenen verimi gösteremedi. Sarı lacivrtli takım Lua Lua'yı çok iyi marke etti aslında. Emre,Meireles ve Mehmet Topal üçlü olarak sıkıştırıp baskı yaptı devamlı. Sarı lacivertli oyuncular Şampiyonluğun da getirdiği rahatlıkla kendilerini çok zorlamadan oynadılar. Golsüz sona eren bir mücadele izledik. Maç için konuşulacak çok şey yok bence. O nedenle Şampiyonluğun şifrelerinden bahsetsek daha anlamlı olacak.

Şampiyonluğu getiren en önemli etkenlerden biri takımın kurgusu. Takımdaki kadro mühendiliğindeki çarpıcı detaysa şüphesiz karakterli oyunculara sahip olunması. Aslar da yedekler de karakterli futbolculardan kurulu. F.Bahçe'nin zor zamanlarında gardının düştüğü anlarda ayağa kalkabilmesindeki önemli nokta bu. Her şey teknikle taktikle olmuyor bir başka deyişle. Takımı ayağa kaldıracak oyuncular var olan krizlere izin vermediğinden sorunlar hemen çözüldü sarı lacivetli takımda. Yerli futbolcuların dışında yabancı tercihleri de iyiydi bu sezon F.Bahçe'de. Kadro şansı bulamayan yabancı oyuncular bile problemsizdi. Hatırlayın daha önce Stoch ve Krasic gibi isimlerle bunun sıkıntısını çok yoğun yaşamıştı F.Bahçe. Böyle karakterli bir takım olunması da sahaya yansıdı ve F.Bahçe için bu sezon çok büyük bir avantaj sağladı.

Aykut Kocaman sonrasında gelen Ersun Yanal da sistemin devamıydı aslında. Oyun sisteminden bahsetmiyorum burada. Anlatmaya çalıştığım Bilimsel verilerin kullanılması. Çok önemli bir artı sağladı bu da F.Bahçe'ye. Yine geçmişe dönelim Zico sonrası rahmetli Aragones döneminde bu çelişkiyi yaşadı sarı lacivertli takım. Ayrıca 3 Temmuz süreci sonrası Kulüp zor günler yaşasa da camianın kenetlenmesi de başarıya ulaşmada etkili oldu. Ve hakederek 19. Şampiyonluğa ulaştı F.Bahçe.... Tebrikler

<p>Beyoğlu'nda çalıştığı bir mekandan ayrılarak başka mekanda işe başladığı için eski patronlarının

İstanbul'da işi bırakan DJ'ye silahlı saldırı kamerada

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!