• $9,6011
  • €11,148
  • 557.375
  • 1492.93
7 Şubat 2016 Pazar

Sabri öncesi Sabri sonrası...

G.Saray tabiki evinde 3. Bölgede oynamak isterken Konyaspor ise ön bölgeyi hiç boş bırakma düşüncesinde değildi. Savunmadaki isimlerin daha önce birlikte çok fazla oynamamaları da sıkıntı yarattı. Topu nereye atacaklarını, nasıl karşılayacaklarını kestirene kadar ilk yarı bitti.

Konyaspor hep daha organize geldi. Zaten Aykut Kocaman'ın takımlarının istediği şekilde oynarsanız maçtan tempo anlamında bir şey anlamazsınız. Sonra skor tabelasına bir bakarsınız puan kaybetmişsiniz. Oyunun temposunun artmasını engelledi Konyaspor. Disiplin ve pozisyon sadakati ile oynadı. Bu sebeple tehlikeli pozisyon da vermediler. Ömer Ali, Holmen ve Ali Çamdalı'dan biri defansa yardıma gelirken diğerleri hücuma destek verdi. Yani savunmayı hep 5'lediler. Böyle bir rakibe karşı kanatları etkili kullanmanız gerekir. Ama G.Saray'da kanatlar işlemedi. Üstüne bir de son haftaların formda ismi Sinan sakatlandı. Selçuk rakipten top çalmaya çalışırken Donk'un daha fazla öne çıkması lazım. Ama yapamıyor. Kasımpaşa'daki gibi değil hala. İlk yarıda dirençli olan Torku Konyaspor istediği tempoda oynattı maçı. Net olmak gerekirse uyku getirdi mücadele. G.Saray ne oyun kurabildi ne çoğalabildi. Pas hatalarını sayamadım bile.

2. yarıda da sarı kırmızılı takımı dar alanda oynatmaya çalıştı Konyaspor. Merkez o kadar kalabalıktı ki Mustafa Denizli'nin ön alanda oynayabilmek için hamle yapmaya ihtiyacı vardı. Ve Sabri'yi öne aldı Mustafa Hoca, ardından tempo arttı ve tehlikeli olmaya başladı G.Saray. Bunalttıkça bunalttı Konya'yı. 63. dakika sonrası çehresi değişti maçın. Artık daha organize, kanatları daha iyi kullanan G.Saray vardı sahada. Artan baskı ile bulamadığı kadar pozisyon buldu. Sabri taşıdığı toplarla hem takım arkadaşlarını pozisyona soktu hem de 2. topları değerlendirmeye çalıştı.Sarı kırmızılılar bu tempoyu yakalamak için çok bekledi. Daha önce kurabilseydi baskıyı daha üretken olurdu zaten. Sabri öncesi ve Sabri sonrası diye iki ayrı sahne izledik. Öncesinde üretemeyen, çok pas hatası yapan ve kiliti açamayan G.Saray. Sonrasında baskı kuran,net pozisyonlar bulan fakat golü atamayan G.Saray. Ancak iki perdenin sonucu da aynı; puan kaybı...

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Japonya'da Prenses Mako ile Komuro Kei evlendi

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı